Forum

müzik dinleme hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

müzik dinleme hk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,063 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

aslında konunun burayla pek ilgisi de yok ama hangi sayfaya yazacağımı kestiremediğim için buraya yazıyorum.

kurumda firewall dan ötürü kullanıcılar müzik sitelerine giremiyorlar. haliyle insanlar çalısırken bu zevkden mahrum kalmalarını etik olarak dogru bulmuyorum.

firewall üzerinden bir şey yapamam ama söyle bir şey yapma imkanım olabilir mi?

mesela bir tane sunucu oluşturacam bu sunucunun içerisine MP3 klasörlerini olacak. Slow,Türk Sanat Müzigi Rap vs.
kullanıcılar bu klasöre erişerek istedikleri  müziği dinliyebilecekler hem internet trafiğim etkilenmeyecek hemde müzik dinleme özgürlüklerini ellerinden alınmamış olacak. bunu file server üzerinden aslında basit usulle yapabilirim ama daha profesyonel bir çözüm arıyorum
sizce bunun için ne yapmaliyim?
iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/07/2020 13:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Bir de şöyle düşünün pahalı lisanslar temin ediyorsunuz muhtemelen KVKK uyumu sağlamaya çalışıyorsunuzdur ama şirkette içeride lisans altında korunan dijital medyayı illegal paylaşmış olacaksınız.:) Kişilerin bunu yapması ayrı bir şeydir sizin bunu merkezi olarak yapmanız organize bir durum olur ve sorumlusu sizsiniz 😀

Çözüm önerisi ise; kesinlikle file server'ınızı bu keyfi işlere karıştırmayın ve yapabiliyorsanız network'ünüzü bu trafikten yalıtın çünkü kurumsal ortamda zaman içinde başka sorunlara yol açıyor. Mutlak yapmak isterseniz winamp, vlc gibi uygulamalarla basit bir pc üzerinden streaming yayın yapabilirsiniz. Doğru dağıtımını yaparsanız örneğin kişiler vlc açtıklarında çalan listeyi radyo gibi dinlerler. local radio, streaming gibi başlıklarla ararsanız çok fazla kaynak bulursunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2020 17:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Şirket içi network bu sefer gereksiz bir müzik trafiği ile dolacak bunu düşündünüz mü? Şahsen insanların kurumsal ortamlarda çalışırken müzik dinlemek gibi bir ihtiyacı olmamalı, pek çok kurumda çalıştım bu tür istekler görmedim, yoktur demiyorum mutlaka böyle bir profil vardır ama bu kadar organize hizmet vermek çok mantıklı.

Neden?

1 - Örnek sesli dinlese yanındaki rahatsız olur.

2 - Kulaklık taksa bu sefer genel çalışma performansına etki eder

3 - Her insan ne yazık ki müzik ile iyi bir performans sergileyemez ancak bunu bilmez, yani sanır ki müzik ile iyi çalışıyorum aslında çalışmayı sevmediği için müziği daha çok dinleyip olduğundan da kötü çalışır.

Bence insanlara endüstri standartı olan sessiz bir ortamda çalışmaya alışmalarını söyleyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/07/2020 20:24

Paylaş: