Forum

IP Telefon Kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Telefon Kurulumu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
842 Görüntüleme
(@ssb2019)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar değerli ÇözümPark üyeleri,

Okulumuz için bulut santrale geçmeyi ve tüm telefonları ip telefona çevirme planımız var. Dış hat görüşmeler internet üzerinden olacak fakat dahili olarak iç hat görüşmelerimiz de internet altyapısı ile mi yapılır, yoksa kendi ağımız aracılığıyla mı yapılır? Görüşmeler ne kadar bant genişliği kullanır? Teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/12/2019 22:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Bu konularda temel bilgileri, tecrübeleri içeren birden fazla forum konusu var ben de yazmıştım aramayı kullanın derim.

"iç hat görüşmelerimiz de internet altyapısı ile mi yapılır"
IP santral cloud platform olunca doğal olarak tüm trafik dışardaki santral tarafından route edilir.
Local de "IP to" iletişimin devam edebilmesi için cloud ortamın local'e de bir sunucu, ürün koyması lazım.
Bant genişliği SIP kanal sayısı, dahili sayısı ve uygulanacak codec ile belirlenir. SIP codec'lere ve kbps değerlerine wikipedia dan bakabilirsiniz. Basit örnek G711: 64 kbps x 60 dış kanal = 3840 kbps = wan bandwitdh

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2019 12:21

Paylaş: