Forum

ICMP Port Unreachab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ICMP Port Unreachable

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,850 Görüntüleme
(@batuhan-gokcay)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Mevcut network ağımızda yer alan bir adet workstation ı wireshark ile detaylı incelediğim de sürekli siyah renkle gösterilmiş bir şekilde ICMP Port Unreachable paketleri gelmektedir. Bu aşağıdaki resimde paylaştığım ip adreslerine erişimim mevcuttur. Yani ping atıp ulaşabiliyorum, zaten sahadan bu workstation a gelen kamera görüntüleri de düzgün bir şekildedir.

Sizce bu Port Unreachable sorunu nu nasıl düzeltebilirim. 

WhatsApp Image 2021 04 16 at 13.15.40 (2)

Buradaki Source kısmı bizim Kamera Sunucusu - Destination da bu sorunu yaşadığım workstation.

Yalnız diğer networkdeki workstationlara da baktım onlarda da böyle ICMP Port hataları geliyor.Sanırım tüm bilgisayarlarımızda mevcut bu durum. İnternette biraz araştırdım Windows güvenlik duvarına Yeni kural ekledim TCP PORT , UDP Port ama gene sorunu halen yaşıyorum.

Yardımlarını rica ediyorum.

Teşekkürler,

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/04/2021 13:21
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Peki yaşadığınız sorun nedir onu tarif etmemişsiniz. Burada iyi uzmanlar var tam olarak maksadı ve sorunu tarif ederseniz anlayabilirler.

Bu network'un gw'i nedir? yanlış yeri tarıyor alabilir misiniz.

http://www.networksorcery.com/enp/protocol/icmp/msg3.htm
https://networkengineering.stackexchange.com/questions/62969/why-icmp-destination-port-unreachable-error-messeage-is-generated-for-unreliable

Temel olarak karşı tarafta kaynağın aradığı hizmet yoksa bu mesajın görülmesi normaldir. Genelde cihazlarda uPNP vs buna sebep olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2021 18:43

Paylaş: