Forum

Hangi Fortigate cih...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Fortigate cihazi

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
181 Görüntüleme
(@vcelebi)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

70-80 kullanicili bir firmada Zyxel VPn cihazi kullaniyoruz ve AD imkanimiz yok. Zyxel iki farkli Internet hattina bagli, http trafigi ve VPN icin bir hatti, Google cloud ve Meet icin diger hat kullaniliyor. Buraya kadar bir sorun yok.

Asil sorun AD olmayisi ve Zyxel'in yavas yavas ufak sorunlar cikarmaya baslamasi.

Ben iki adet HP sunucu üzerine 1.cisine DC+AD digerinde de ikincil bir AD kurmak istiyorum. Diger sunucu ayni zamanda bir dosya sunucusu/Yedekleme icin kullanilabilir.

Bu asamada hangi Router/VPN/Güvenlik Duvari sorusuna cevap aliyorum. Aslinda kisa bir süre Fortigate'in giris seviyesi cihaz kullanmistim. Ayarlari biraz kafa karistirici gelse de genel olarak ufak firmemizda bir sorun yasamadik. Simdi Fortigate 100F cihazi uygun gibi ama bu cihazla suanki yapi gibi bir sey kullanabilir miyim emin olamadim. (iki farkli internet hatti failover durumu ve farkli senaryolar icin, VPN ve güvenlik duvari.)

Yoksa baska bir yapi olarak ne önerirsiniz. Bütce cok fazla degil, bunu da belirtmek gerek. 

Gönderildi : 31/01/2024 15:39

(@hasanhuseynozer)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Merhaba,

FortiGate 100F yeterli olacaktır.

Fortigate içerisinde SD-WAN özelliği bulunuyor. Hem yedekli hat ayarlarını yapılandırabilirsiniz hem de sd-wan policy oluşturarak uygulamaları istediğiniz wan üzerinden çıkartabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2024 17:23

Paylaş: