Forum

Download Hızı 100Mb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Download Hızı 100Mbps'nin Üzerine Çıkmıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,407 Görüntüleme
Alican Gür
(@alicangur)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Bugün ofisteki internetin hızını 500Mbps yaptık ancak hız testlerinde bir türlü 100 ün üstünü göremedim.

Servis sağlayıcıdan firewall a giden kabloyu pc ye takınca 500Mbps görebiliyorum ancak firewall dan sonra ne switch üzerinden kablolu bağlantıda ne de kablosuz bağlantıda hızım 100 ün üzerine çıkmıyor. 

Bir ayarı atlıyorum kesin destek olabilirseniz çok memnun olurum. 

Firewall= bq60

Switch= Cisco SG102-24

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/10/2021 16:32

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar  @alicangur

Testi   Bilgisayar <----->Firewall<---->Servis Sağlayıcı  olacak  şekilde  test  yapar mısınız ? Firewall a  sadece  test  yaptığınız  bilgisayar  bağlı olsun.

İlk aklıma  gelenler Firewall cihazının  portları 10/100 mbps olabilme  ihtimali ve/veya  Firewall throughput'unun  yetersiz  kalıyor  olması  olabilir ki bu 2  ihtimalde de Cihazı değiştirmeniz  gerekecektir.  

Bilgisayar <----->Firewall<---->Servis Sağlayıcı  şeklinde  yaptığınız test sonucunda da  100 mbps  hızını  geçemez iseniz Berqnet in teknik destek  hattı ile de  görüşebilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 12/10/2021 18:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Normal çünkü hw bandw. througtput kapasitesi diye birşey var. Zincir en zayıf halkası kadar çalışır. Elinizdeki cihazların detay spec'lerine bakarsanız 100 mbps gibi sınırlar görürsünüz. Kısaca bir tarafı yenilerken cihaz parkurunuzu da detay araştırarak yenilemeniz gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/10/2021 18:11

Alican Gür
(@alicangur)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. 

Sorunu adım adım giderek çözdüm ve zincirin en zayıf halkasını buldum. O halka  "Poe injector" müş oraya varana kadar bütün cihazlar ve kabloları tek tek test ettim öncesinde poe injector'un 1 kablosunun CAt5e yazmasına rağmen 100Mbps'in üzerine çıkmadığını gördüm onu değiştirdim yine düzelmeyince injector'ün özelliğine bir bakayım dedim ve bingo 10/100 olduğunu gördüm hemen gidip 10/100/1000 özelliği olanı aldım ve sorun düzeldi.

Gönderildi : 15/10/2021 12:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Güzel çözümleme faydalı olacaktır dönüş için teşekkürler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/10/2021 13:07

Paylaş: