Forum

Wireshark ile netwo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireshark ile networkte kullanılan ipkameralar

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,052 Görüntüleme
(@adememir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, kurumumuzda 10 adet ip kamera bulunmakta fakat ip kameraların şifreleri yok. web üzerinden ulaşmaya çalışıyorum doğal olarak şifre soruyor. Şifreler encripte edilmiyor diye düşünüyorum. İp kameralar sistem de çalışıyor durumda. Bu ip kameraların sifrelerini nasıl tespit edebilirim. Wireshark programı yardımıyla? Filtreleme işlemini nasıl yapabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/05/2009 20:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İp kameraların yönetim paneline daha öncedn şifre verdinizmi? yoksa default halindemi?İp adresini biliyormusunuz.Ek olarak ip kamera için marka ve modeli belirtirmsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 04/05/2009 21:05

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Eğer parola encrpyt edilmemiş ise wireshark ile linkteki gibi yakalayabilirsiniz

WireShark ile capture

Gönderildi : 04/05/2009 23:33

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ugur bey merhabalar,

http://urun.gittigidiyor.com/GECE-GORUSLU-HAREKETLI-CCD-PAN-TiLT-iP-KAMERA_W0QQidZZ17450338  

10 adet yukarıda verdıgım lınkdekı ip kamera dan bulunmakta. Marka veremıyorum markası bellı degil.

5 adet te Suc110 üzerinde yazan böyle bir şey eski tip ip kamera var.

Bu ip kameraların şifrelerini ben belirlemedim. İp kameraları kuran ayarlayan firma şimdi ortalıkta yok hiç bir şekilde de ulaşamıyoruz. Şifreleride yönetime yada herhangi bir çalışana vermemişler.

Suc110 ismindeki ip kameraları resetlemek ve ayarlarının eskı halıne donmesını istiyorum fakat kameranın arkasındaki reset tusu çalışıyor gözüküyor fakat hiçbir işlem gerçekleşmiyor. 10 sn 1 dk 2 dk 5 dk vs... kombinasyonları halınde baslı tutarak resetlemeyı denedım ama nafile. Diğer suc110 ismindeki kameralarda aynı şekilde davranmaktadır. Bu resetleme işlemi için acaba bir program mı var yada nasıl yapabilirim?

Yardımcı olabılırsenız sevinirim. Tesekkurler

Gönderildi : 05/05/2009 01:58

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

O makale yi uygulayamıyorsanız bunu uygulayın ,

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/dhcp-dynamic-host-configuration-protocol.aspx

Gönderildi : 05/05/2009 02:03

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Normal bir bilgisayarın ip ayarlarını otomatiğe çekin ve lan kablosu ile ip kamerayı ethernet kartına bağlayın, ip cameranın ipsini bilgisayar alacakmı bakın, bu şekilde ipsini öğrenmiş olursunuz. Ayırca bu işlemden sonra Mesut hocamın belirttiği wireshark programını açın.İp kameraya sürekli ping atın bu ping esnasında şifreyi görebiliyormusunuz wireshark monitöring de denyin.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/05/2009 02:44

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Normal bir bilgisyarı ip sini otamatiğe çekince bilgisayar ip almıyor. Elle vermek durumunda kalıyorum. Port scanerla taratıp ip sini buluyorum kameranın. 192.168.1.157 kameranın ip si. Fakat default ip si kameranın üzerindeki etikette yazan 192.168.1.126. Arkasındaki reset tuşunu kullanarak resetlemeye çalıştığım zamanda kameranın ip adresi hala 157 olarak kalıyor.

Bir umut şifreyi görebilirim diye 157 ip sine ping atarken wire shark programından da monitör etmeye çalıştım fakat sifreye rastlayamadım. Filtreleme yaparak nasıl gösterebilir miyiz?

Yada alternatif resetleme yöntemi var mı ?  Teşekkürler. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/05/2009 15:15

(@ugurdemir)
Illustrious Member

İp kameradan size görüntü aktarılırken monitöringde bişey görünüyormu baktınızmı? Ayrıca bu ürünün faturası varmı,ürününü tam adını verebilrmisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/05/2009 20:25

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ip kameradan görüntü alamadım çünkü explorer dan ip sini yazıp girmeye çalıştığım zaman kullanıcı adı ve şifre soruyor.

ürünün tam adını bende bilmiyorum ama cihazın üzerin de SUC110-S yazıyor. İnternetten araştırmalarım sonucu SUV marka ip kamera olabileceği duşuncesindeyim.

Fatura, ürünün kutusu hic bir şey yok muhasebeye de sordum fakat onlarda bilmiyor. 

Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/05/2009 21:03

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Kullanıcı adı için root şifreyi boş denermsiniz?

Gönderildi : 06/05/2009 02:32

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, denedim ugur bey kabul etmiyor.

Gönderildi : 06/05/2009 12:19

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, İp kameraları resetleyerek şifre olayı cozuldu. Fakat soyle bır sorun var . 192.168.1.126 olan ip kameranın default ipsi ile arayuze girmeye calısıyorum fakat web arayuzu nadiren acılıyor işlem yapılmıyor. Acılma süreside yaklasık 2 - 3 saat suruyor. Bu normalmı? Baska arayuze gırme yontemi var mı?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim? Tesekkurler

Gönderildi : 14/05/2009 00:29

Paylaş: