Forum

Wireless LAN Contro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless LAN Controller

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@sstan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kurmak istediğim wireless networkde , kullanıcılar networke bağlandıklarında dhcp sunucusundan ip alacaklar fakat internete girmek istediklerinde web sayfasından kullanıcı adı ve şifre girmeleri istenilecek. bu işlem araştırdığım kadarıyla cisco Wireless LAN Controller ile yapılabiliyor. fakat bunu 2003 veya 2008 server kullanarak yapabilirmiyiz?(Radius u denedim fakat kullanıcıda ayar yapmak istemiyorum) bu iş için elimde kullanabileceğim access point olarak Dlink DWL-2700AP, switch olarak HP procurve 2848 var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 30/03/2009 23:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ortamda ISA Server var ise tüm internet trafiği için kimlik doğrulamayı şart koşarsınız ve domain dışındakiler internete giremez. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2009 07:01

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Dlink ler üzerinde lokal radius desteği var ise oradan yapabilirsiniz. Ya da 3rd party yazılımlar var. http://www.antamedia.com/   gibi. Bunlarda client ların gateway i olarak kurulu makine yı gösteriyorsunuz ve kullanıcı bilgilerini girdikten sonra internete çıkıyor.

Gönderildi : 31/03/2009 11:39

(@sstan)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımın için çok teşekkürler, söylediğin Antamedia HotSpot benim yapmak istediğim işi yapıyor sanırım. Şimdi kurup deneyeceğim. 

Gönderildi : 31/03/2009 21:37

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Rica ederiz.  Sonucu bildirirsen sevinirim.

Gönderildi : 31/03/2009 23:49

(@sstan)
Active Member
Konu başlatıcı

tekrardan merhabalar, programı denedim fakat network ayarlarını yapıp çalıştırmak istediğimde veri tabanı hatası veriyor. Veri tabanı ekranından baktığımda program bağlı görünüyor. Biraz daha uğraşıcam üzerinde. Ama program ücretli kablolu veya kablosuz internet hizmeti veren yerler için biçilmiş kaftan. Bağlanmak isteyenler için kullanıcı oluşturup oturum süresi veya kota sınırlaması getirebiliyor. Program hoşuma gitti ama çalışsa dahada hoşuma gidecek 🙂

Gönderildi : 02/04/2009 20:22

Paylaş: