Forum

İnternette kopma so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternette kopma sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
765 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemde 1-2 gündür netle ilgili sıkıntı çekmeye başladım herzaman bu sorun olmuyor belli zamanlarda komple 30-50 sn filan internet kesiliyor daha sonra tekrar geliyor fakat bu sorun günboyu devam ediyor modem üzerinden başka lokasyonla vpn bağlantımız var vpn de herhangi bir sorun yok orası gayet güzel paketleri alıyor fakat burda switch kaynaklı olduğunu düşünüyorum başka ne sebepten yapabilir?Daha önce de bu şekilde sorun oluyordu modemden bu şekilde vpn'i pingleyip kontrol ediyordum sorun belli oluyordu fakat bu sefer vpn'de sorun yok.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 26/03/2009 16:49

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Merhaba;

internetin olmadığı anda VPN tünelinden karşıyı pinglemeniz swich yada internet ile ilgili değil gibi bir izlenim veriyor.
DNS sorunu olabilimi? internet yokken  http://208.69.34.230/   bu adrese girmeyi denermisiniz. (google)
ona göre devam edelim soruna yaklaşmaya. 

Gönderildi : 26/03/2009 17:41

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ben sorunu biraz daha ayrıntılı bir şekilde aktarayım.

iki ayrı lokasyon var tek modem üzerinden hem vpn bağlantı sağlanıyor hemde merkez internete bağlanıyor ben diğer lokasyondaki makinaya bağlanıp pingleme işlemini burdan merkeze yapıyorum (bulunduğum yer merkez) internet kesildiğinde uzaktan girdiğim bağlantı gidiyor (google) giremiyorum ama bağlantı geldiğinde sorunsuz bir şekilde buranın vpn'i pinglemeye devam ettiğini görüyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 26/03/2009 18:12

(@sertactopal)
Estimable Member

Merhaba Doğan Bey;
Şimdi daha iyi anladım.
Peki bu durum olduğunda modemi yada içerden bir pc yi siz ping'leyebiliyormusunuz?

Gönderildi : 26/03/2009 18:19

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Firewall'a ping atıyorum onda herhangi bir sorun yok 1ms de pinglemeye devam ediyor.İç networkten başka bir makinaya ping atmayı denemedim onda da sorun olacağını zannetmiyorum çünkü firewall'a kesintisiz ping atıyorum.

Gönderildi : 26/03/2009 18:32

(@sertactopal)
Estimable Member

içerdeki iletişiminizde de sorun yok o halde switch sorunu olsa ping lerde sorun olur.
geriye Modem yada servis sağlayıcınız ile ilgili durumlar kalıyor. farklı modem ile deneme imkanınız varmı?

Gönderildi : 26/03/2009 20:47

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Başka bir modem ile denemek yararlı olabilir ama ben yinede bizim katımızda bulunan switchten şüpheleniyorum.Bu arada servis sağlayıcımız ile ilgili gerekli testleri updateleri vs yaptık.

Gönderildi : 27/03/2009 12:34

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Doğancım, sen bari şu geri bildirimleri yap 🙂

Gönderildi : 27/04/2009 00:33

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Geri bildirimin bu kadar gecikmesi için kusura bakmayın sorunu bu perşembe günü çözüme kavuşturduk.Mesut hocamdan özür diliyorum 🙂

Sorunun modem ile alakalı olduğunu tespit ettik modemin üzerinde bulunan trend micro antivirüs programını kaldırdık ve daha sonra modem üzerinde belirli bir süre sonra kendi otomatik kilit sistemi çalışıyordu bunu da komple iptal ettik sorun şu aşamada düzeldi.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/04/2009 01:50

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Esfaf.. Doğancım  🙂

Çözülmesine seviniyorum, geri bildirimden daha ağır basıyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2009 23:46

Paylaş: