Forum

gelen/giden paketle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gelen/giden paketlerde bir gariplik var bilgi verirseniz sevinirim

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@huseyinyilmaz2)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

xp home edition

avira premium security suite ( güncelleme yapıldı pc full mode tarandı virus bulunamadı )

mcafee siteadvisor

yüklü olan programlar bunlar ,bilmiyorum belki soran olur diye yazdım. 

problem : ağ bağlantılarımdan durumu görüntülediğimde örneğin şuan

giden : 7.845.260  bayt

gelen : 57.199.883 bayt

diye yazıyor .

NOT: şuan sadece 5 adet İE sayfası açık hepside çözüm park forum sayfası herhangi bir upload yada download yapmıyorum.sadece forumda geziniyorum. 

Bazen baktığımda gelen  400.676.676 gibi görünüyor veya daha da yüksek olabiliyor bu durum normal mi ? değilse sebebi nedir ve nasıl çözebilirim

Gönderildi : 25/03/2009 05:45

(@HakanDAGLI)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Sayın ustad

Sisteminizi anlatmanız mümkünmü, ağ  olan br yerdemisiniz? yoksa ev kullanıcısımısınız.

Gönderildi : 25/03/2009 11:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

İşletim sisteminiz SP durumu nedir?Windows updateleri tam değil ise updateleri tamamlayın.Ev kullanıcısımı,domaindemisiniz.Xp home demişsiniz ama domain ortamında domaine bağlıda olmuyor olabilirsiniz.Netwrok monitöring tarzı programlarla netwrokü dinleyin,ortamda broadcast yapan biri olabilir.Bir de clientta combofix programını çalıştırın.Sisteminiz hakkında daha detaylı bilgi vermenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 25/03/2009 11:50

(@huseyinyilmaz2)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

ev kullanıcısıyım herhangi bir ağın üyesi değilim.xp home edition sp2 kurulu.

şuan kullandığım lisanslı avira dışında birkaç antivirüsün ve spyware programlarının demo sürümlerini denemiştim ayrıca aviranın firewall'ını devre dışı bırakıp zonealarm kurdum bu defa da internet bağlantısında sorun yaşamaya başladım internette bulduğum kaynaklarla kısmen sorunu gidersemde zone alarmı tam manasu ile kullanamadım sonuç olarak format attım şimdilik herşey normal görünüyor . birşeyler öğrenmek adına yardımlarınızla sorunu çözmek isterdim ancak adsl limitli tarife kullandığım için gözgöre göre kotanın dolmasını bekleyemezdim.ilginiz için teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 06:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorunu bi rşekilde çözmüşsünüz,geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 26/03/2009 14:22

Paylaş: