Forum

Fiber Kablo ile Swi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiber Kablo ile Switcler Arası Baglantı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Forumda arama yaptım bu konu ile ilgili olarak ama tam istedigim gibi bir bilgi bulamadım şuanda bizim 2 firmamız var ve bu 2 firmadan 1.sinin altyapısını komple cat-6 ve çekerek ve patch panel ile düzenliycem ve sistem odamız 1.firmamızda 1.firmamızın sistem odasından arada 2 kat olan 2.firmamızın switch'ine fiber kablo çekmek istiyorum 2 firma arasındaki baglantı hızı iyi olması adına bu konuda bana bilgi vermeniz mumkunmu ?Fiber kablo ile switchleri birbirine nası baglayabilirim fiber switch box diye bir şey duydum ve bunlara uygun switch üzerine taktıgım zaman switch üstünden herhangi bir ayar yapmak gereklimi yardımlarınız için teşekkürler...

**Adsl-Server Tum üniteler 1.firmadaki sistem odasından dagılacak ve bu sistem odası sıfırdan kuruluyor patch panel kabin v.b donanımlar ile...

**2Firma network'ü için Vlan yapılacak

Gönderildi : 24/03/2009 23:48

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Kullandığınız sw ler üzerinde SFP yuvaları varsa GBIC ler de fiberi sonlandırırsınız. Eğer yok ise media converter lar var. Fiberi UTP ye çeviriyor. Onları kullanabilirsiniz. Tabi burada önemli fiberin sonlandırılması.

Gönderildi : 25/03/2009 13:18

Paylaş: