Forum

IP sini bilmediğim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP sini bilmediğim access point arayüzüne giriş yöntemi nedir ?

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,097 Görüntüleme
(@GokcenGOKCE)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Sistemlerine baktığım bir otelin tavanında bir access point var bununla tüm otele yayın yapılmaya çalışılmış , daha sonra otel el değiştirdi ve eski bilgi işlem verilerine yani IP sine ulaşamıyorum. Çatıda olması nedeniyle resetleme şansım yok. Sistem odasında ise 48 tane boşta patch girişi var . Hangi kablonun o access pointe gittiğini nasıl öğrenirim , bulduktan sonra ara yüzüne nasıl ve hangi ipden girerim . Saygılarımla.

Gönderildi : 06/03/2009 13:53

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Access Pointin Marka ve Modeli nedir Acaba ?

Gönderildi : 06/03/2009 13:55

(@GokcenGOKCE)
Active Member
Konu başlatıcı

Görebilme şansım yok ne yazıkki. 30 Metre kadar yüksekte.

Gönderildi : 06/03/2009 13:56

(@murataydin)
Noble Member

DCHP'den alıyor olabilir IP yi Statikte girilmiş Olabilir. Size Önerim IP scan programlarıyla networkü taratıp DHCP deki IPlerle eşleştirme yaparak bulmayı deneyin.

Edit : Netstumbler isimli Programı da kullanabilirsin.

Gönderildi : 06/03/2009 14:07

(@GokcenGOKCE)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkürler .

ip problemi azçok çözüldü gibi umarım arayüzegirdiğimde şifre problemi ile karşılaşmam.

ancak daha öncesinde o access pointe giden kabloyu 48 tane arasından nasıl bulabilirim bunu öğrenmem gerekiyor . bir fikri olan ?

Gönderildi : 06/03/2009 14:14

(@murataydin)
Noble Member

İpsini bulduysan eğer o ipyi sürekli ping atarken bir yandan da tek tek kabloları cıkararak bulabilirsin.

Gönderildi : 06/03/2009 14:16

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Selam,

Eğer Switch management bir sw ise mac-address table ından da bulabilirsin.

Gönderildi : 06/03/2009 14:28

(@GokcenGOKCE)
Active Member
Konu başlatıcı

ilgi ve alakanıza teşekkürler. problemi çözdüm , anlatayım daha sonrası için faydalı olabilir.

konsol kablosu ile hp procurve switche bağlandım ve mac adreslerini karşılaştırarak access pointi buldum. statik ip atanmış ve nasıl başarıldıysa 192.168.124.214   gibi saçma bi ip adresi verilmiş . bu gibi bir ip adresi neden verilir yada neden aynı ip blokunda verilmez çözebilmiş değilim. teşekkürler

Gönderildi : 07/03/2009 13:28

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba, Portalımız üzerinde bulunan Alt ağlara bölme ve subnetting konularına bir göz atarsanız farklı ip bloklarına neden ihtiyaç duyulduğunu kavrayabilirsiniz.

Gönderildi : 08/03/2009 00:08

Paylaş: