Forum

Public IP sabit mi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Public IP sabit mi değil mi?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
3,006 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bis public IP (telekomun verdiği )nin static mi dinamik mi olduğunu nasıl anlaırz

Gönderildi : 02/03/2009 17:19

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Anlamanıza Gerek Yok. Telekomun verdiği IP'ler (Belli bir ücret Karşılığı satın alınmıs Ipler için gecerlidir) Sabit IP'dir ve Unique'dir.

Gönderildi : 02/03/2009 17:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Anlamanıza Gerek Yok. Telekomun verdiği IP'ler (Belli bir ücret Karşılığı satın alınmıs Ipler için gecerlidir) Sabit IP'dir ve Unique'dir.

o kadar açıklayıcı ve tatmin bir cevap verdinki network master olmama ramak kalmıştı.

Gönderildi : 05/03/2009 20:10

(@murataydin)
Noble Member

Bu konu makale yazılacak bir konu değil. Statik IP değişmeyen IP'dir Dinamik IP değişir. Telekomdan aldığınız IP Modemi veya Gateway olarak kullandığınız cihazı resetlediğinizde değişmiyorsa Statiktir. Değişiyorsa Dinamiktir. Ayrıca Statik IP'ler için Telekoma başvurmanız ve her ay belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Gönderildi : 05/03/2009 20:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

pek sayın yüce ve ulu kişi murat bey bir işletim sistemine bakarak ne olduğunu anlarsın ama sağında veya solunda ne olduğu yazılıdır. ben bunu demye çalışıyorum

Gönderildi : 06/03/2009 17:06

(@murataydin)
Noble Member

Kullandığınız Sıfatlar için Çok teşekkür ederim Beni Şımartıyorsunuz.

Herhangi Bir yerde Kullandığınız IP Statiktir diye yazmaz. Zaten Gatewaye manuel olarak girilmiş ise bu Statiktir.hattınızın ne oldugunu söyler misiniz ? Birde Siz bana kullandığını Iplerden bitane örnek verin nerde kullandığınızı söyleyin.

Gönderildi : 06/03/2009 17:09

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

bis public IP (telekomun verdiği )nin static mi dinamik mi olduğunu nasıl anlaırz

merhaba,

bunun bir kaç yöntemi var.

bunlardan birincisi türk telekom müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

eğer fatura size geliyorsa " statik ip ücreti" ibaresi faturada yazıyorsa, statik ip ye sahipsiniz demektir. mesela adsl hattı için bu miktar 3 TL dir.

yani siz 4 Mbit ADSL hattı kullanıyorsanız, aylık ücretiniz 92 TL gibi gelir...

eğer metro ethernet gibi bir hizmet alıyorsanız, zaten size bir statik ip verilmiştir.

eğer www.whatismyip.com adresinden bir defa baktığınız ip adresi modeminizi kapatıp açıtıktan sonra değimişse, dinamik ip adresi ile internete çıkıyorsunuz demektir.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/03/2009 03:34

Paylaş: