Forum

VPN Router yavaş ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN Router yavaş bağlanma problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bizim 2 lokasyonumuz var ve bu lokasyonların ikisindede bizi Almanyaya bağlayan birer nortel vpn router var (routerların modelleri aynı). İlginç birr durum var ve sizden bir fikir almak istedim.

Lokasyon 1 de  2 mbps ADSL hattı var, yaklaşık 15 kişi vpn routerı kullanarak internete çıkıyor. İnternet hızımız gayet iyi görünüyor ve internet sayfaları hızlı açılıyor.

Lokasyon 2 de ise 4mbps ADSL hattı var ve sadece 2 kişi vpn routerdan internete çıkıyorlar. Sayfalar çok yavaş açılıyor. Halbuki lokasyon birden daha hızlı olmalı.

İnternette speed test yaptım ve ADSL hızımız gerçekten sorunsuz iki taraftada. ADSL modemi laptopımı takınca speed testte 3600Kbps ları görüyorum ama vpn routerdaki portun birine takınca 400Kbps oluyor. Tekrar belirtmek istiyorum vpn router modelleri aynı.

Acaba bu nedendir. yorumlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 13/02/2009 19:36

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Bu VPN tiplerinde bandwith settings var,  port bazında hız tanımları mı yapıldı acaba ?

Gönderildi : 13/02/2009 20:21

(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konfigürasyonu başkaları yapıyor maalessef, bu konuda onları yarın uyaracağım bir baksınlar konfige bakalım. Bu arada bir de şunu sorsam

diyelimki konigürasyon hatalıydı ve düzelttiler. Ben VPN bağlantısını dahada arttırmak istiyorum, bunu ADSL bağlantımı hızlandırarak mesela 4 mbps dan 16mbps a çıkararak yapabilirmiyim. 

Gönderildi : 16/02/2009 03:45

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Vdsl2 'den bahsediyorsun sanırım. VDSL 2 hizmeti için http://adsl.turk.net/vdsl2.asp  bir durumunu kontrol et ve dilekçe ver. Eğer Santrale yakın isen 16 veya 32 mbps hızına varabilirsin.

Gönderildi : 17/02/2009 16:49

Paylaş: