Forum

Vista Home Premium-...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista Home Premium- XP Proffesional network sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@Selo_1)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Sistemde 15 makina var. bunlardan birkaç tanesi vista. XP pro yüklü bir makinadan yazıcı ve dosya paylaşımı yapılmakta. Vista yüklü makineden xp yüklü makineyi görmek istetiğimde kullanıcı-pass ekranı geliyo. Bu ekranı bir türlü geçemedim. Mevcut kullanıcının kullanıcı adı ve pass giridim olmadı. Domain yok. Çalışma grubu var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar... 

Gönderildi : 02/02/2009 13:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

XP pro  yuklu  bılgısayar  adı PC1 olsun  kullanıcı  adı  USER  olsun kullanıcı adı  sorulan  ekranda  PC1\USER şeklınde yazıp şifreyı de   yazdıktan sonra paylaşımlara erişebılirsiniz aslında  user  kullanıcısı  admin ise herseye  erısilebılır bu sorun olusturacak ıse daha  esnek  paylaşım ayarları  yapmanız da mümkün  olacaktır  xp  uzerınde   yenı  kullanıcılar  olusturularak.

Teşekkürler.

Merhabalar.

Sistemde 15 makina var. bunlardan birkaç tanesi vista. XP pro yüklü bir makinadan yazıcı ve dosya paylaşımı yapılmakta. Vista yüklü makineden xp yüklü makineyi görmek istetiğimde kullanıcı-pass ekranı geliyo. Bu ekranı bir türlü geçemedim. Mevcut kullanıcının kullanıcı adı ve pass giridim olmadı. Domain yok. Çalışma grubu var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar... 

Gönderildi : 02/02/2009 14:05

(@Selo_1)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/02/2009 15:57

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

Öncelikle vista yüklü sisteme erişebilmeniz için ağ ayarlarından ortak klasör paylaşımını açacaksınız. Burada dikkat edeceğiniz 3 seçenek var. 1. Ağ erişimi olan herkesin dosyaları dosyalara açabilmesi için paylaşımı aç 2. Ağ erişimi olan herkesin dosya açabilmesi, değiştirebilmesi ve oluşturabilmesi için paylaşımı aç 3. Paylaşımı kapat.  Siz bunlardan birini seçmeden önce dosya paylaşımı seçeneği açık olmalıdırki sonra bunları seçebilesiniz. Bunları yaptıktan sonra Parola korumalı paylaşım seçeneğinide kendinize göre ayarlayacaksınız. Umarım işinize yaramıştır.

Gönderildi : 02/02/2009 20:33

Paylaş: