Forum

Telefondan bluetoot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telefondan bluetooth ile pc üzerinden internete bağlanma.!

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@numanbasaran)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Benim Nokia 6500-s Model bir telefonum var.telefonumun bluetooth'u ile pc üzerinden internete bağlanmak istiyorum. Çok araştırdım ama galiba internetteki bilgiler eski. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 11/01/2009 12:35

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

merhaba;

birinci ayarı telefonunuzda yapmanız gerekiyor; bunu operatörünüze çağrı açarak yapmalısınız. genelde bu ayarları mesaj ile gönderiyorlar.

ikinci ayarı ise laptop/pc de modem ayarlarından yapıyorsunuz.

Nokia cep telefonunuzu kızılötesi yoluyla modem olarak kullanırken, modem kızılötesi bağlantısını kullanarak uyumlu bir PC’ ye bağlanmanız gerekir. Bağlantı > Modem > Kızılötesi ile bağlan seçeneklerini seçin.
Modemi kurarken kurulum bağlantısını bu şekilde yapmalısınız. Kurulum işlemi esnasında normal kızılötesi bağlantısını kullanırsanız, Nokia cep telefonunuz kızılötesi modem olarak kurulmaz.

laptop'unuzun gatewayi bluetooth/kızılötesi ile bağlandığınız nokia ip adresi olacak.

Gönderildi : 11/01/2009 15:40

(@numanbasaran)
Active Member
Konu başlatıcı

1.) Benim telefonumda kızıl ötesi  yok

2.) Laptopum yok 

3.) Operatorume nasıl çagrı yapıcam

Lütfenn hemen yardım edermisiniz...bekliyorum çk teşekkür ederim

Gönderildi : 11/01/2009 23:05

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

1.) Benim telefonumda kızıl ötesi  yok

2.) Laptopum yok 

3.) Operatorume nasıl çagrı yapıcam

Lütfenn hemen yardım edermisiniz...bekliyorum çk teşekkür ederim

Merhaba

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım.

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.

Bluetooth Serial Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım. açılan pencerede

Resimde gördüğümüz ayarların aynısını yapıp tamam butonuna tıklayalım.

Listeden Network Access i seçip properties... butonunu tıklayalım.

Açılan pencereden "Allow other devices to access the internet/lan via this computer." seçeneğini seçip "configure connection sharing" butonunu tıklayalım. karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak.

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım.

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp "Bluetooth network" u seçelim. ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım.

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım.

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gönderildi : 12/01/2009 12:06

(@numanbasaran)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim ama zaten sorunda benim bluetooth'un böyle olmaması çok daha farklı benimkkisi hem türkçe bunla hiçbir alakası yokk....Lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 12/01/2009 18:09

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz? Anlattığım dışında sıkıntı yaşıyorsanız biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha net bir açılım yapabiliriz

Gönderildi : 13/01/2009 01:52

Paylaş: