Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ACK INVITE

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
562 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

INVITE, ACK, CANCEL, OPTIONS, BYE, REFER, NOTIFY, MESSAGE, SUBSCRIBE, INFO ve buna benzer bir kaç terim daha var bunların tamamı nedir ve bunlara ne isim verilir ve manları nedir ? (Bunların toplu ismin bilmediğim için ne dieye aratacağımıda bilemedim)

Gönderildi : 31/12/2008 02:34

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

Bunlar ingilizce kelimeler , hepsinin anlamı farklı  , sorunuz nedir tam oalrak anlıyamadım

Gönderildi : 31/12/2008 11:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Bunlar ingilizce kelimeler , hepsinin anlamı farklı  , sorunuz nedir tam oalrak anlıyamadım

ingilizce olduğu zaten aşikar fakat bilgisayar dilinde neiş yapar bunlar. bazı network log larında bunları görüyorum ama tam manalarını bilemiyorum

Gönderildi : 31/12/2008 13:24

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

mesela hangi log larda , bunlar birbirinden bagımsız kelıme toplulukları cunku ...

cancel : ıptal demek

optıons : secenekler demek

Gönderildi : 31/12/2008 13:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

mesela hangi log larda , bunlar birbirinden bagımsız kelıme toplulukları cunku ...

cancel : ıptal demek

optıons : secenekler demek

options = seçenekler 

invite = davet etmek

ingilizcedeki kelime karlığını biliyoruz zaten..

arkadaşım bilmiyorsan uzatma istersen bilen biri baktığı ve cevağladığında sende öğrenmi olacaksın 

Gönderildi : 01/01/2009 13:52

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Mesmerina,

Öncelikle amacımızın yardım olduğunu ve platform üzerinde ikili tartışmalara girmemeye özen gösterilmesini rica ederiz. (Bu cevap aynı zamanda Sn. erdemsalih81 içinde geçerlidir.)  

Sorunuza cevaben : Signaling and Call Control (Sinyalleşme ve çağrı kontrol) komutlarıdır. Cisco eğitimleri alırsanız veya almış iseniz bu komutları SIP bölümünde göreceksiniz. Daha geniş bilgi için buradaki kitap içeriğini inceleyebilirsiniz. Kitabın 36 sayfasında SIP ile ilişkilendirmesinden bahsederken mevcut komutları 43 ve 44 de örnekli olarak açıklamaktadır.

Saygılar

Gönderildi : 01/01/2009 17:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Signaling and Call Control (Sinyalleşme ve çağrı kontrol) komutlarıdır. Cisco eğitimleri alırsanız veya almış iseniz bu komutları SIP bölümünde göreceksiniz. Daha geniş bilgi için buradaki kitap içeriğini inceleyebilirsiniz. Kitabın 36 sayfasında SIP ile ilişkilendirmesinden bahsederken mevcut komutları 43 ve 44 de örnekli olarak açıklamaktadır.

Hele şükür bilen biri cevapladı. Çok teekkür ederim

Gönderildi : 02/01/2009 01:07

Paylaş: