Forum

Acess Point' Ve Dhc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acess Point' Ve Dhcp

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
443 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam ben şimdi isa server kurma niyetim varda yanılız şimdiki yapımda modem dhcp olarak gorev yapıyor ve acess point de modeme baglı olarak işlem yapıyor şimdi ben server kurma niyetim var ve bu servera bir isa server kurucagım fakat şuphem var acaba şimdi ben isa server kurdugum zman ve dhcp server oldugu zaman acesspointi nasıl yapılandırmalıyım.Notebook ile baglanıcak kullanıcılarım acesspointten İp alıp şirket içinde nasıl bir biri ile irtibat kurucaklar .

Gönderildi : 27/03/2008 15:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ISA yı nereye kurmayı düşümüyorsunuz yani fiziksel yapınızı çizerseniz veya anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2008 15:40

(@gokhanyuceler)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam şimdi Ben Soyle izah ediyim bir tane server 2003 kurucagım buna Actıve dıroctary Kurucam dhcp dns bunda olucak sonra birde bu servera İsa 2006 server kurucam ama satıs magazası nuyuk oldugu için laptop ile gelen yoneticim veya musterim acesspointten yararlanmalı şimdi normalde acesspoint modem ile bagantılı modemden ıp alıyor ama şimdi server dhcp olur ise acesspoint nasıl ıp alıcak ve laptop kullanıcılarına iç ıp nasıl dagatıcak Anlatabildimmi bilirsiniz beni ben lazım ya anlatmakta sorun olabilir:)

Gönderildi : 27/03/2008 16:26

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

DHCP server kurduktan sonra Access point te yapmanız gereken, dhcp sini kapatın ve static ip verin(dhcp den  de AP ip alabilir). Daha sonra Client lar server 2003 ten ip almaya başlar. 

Gönderildi : 27/03/2008 17:16

(@gokhanyuceler)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sagolun teşekkür ederim benim de kafama takılan acaba şimdi ben acess pointin ıpsini iç network ıp veriyorum boylece acesspoint sadece kopru gorevi goruyor acesspointen gelen istek once servera gidicek oradanda modeme sagolun

Gönderildi : 27/03/2008 18:03

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ISA nin fimanizdaki rolu'de onemli!MEvcut modeminizdeki DHCP'i ISA yada server uzerine RELAY edebilir,ISA uzerinde auth. islemi gerceklestirebilrsiniz.

Gönderildi : 27/03/2008 18:28

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

burası haberler bölümü değil miydi [:D]

Gönderildi : 27/03/2008 18:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Konuyu ilgili yere taşıdım .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2008 06:10

Paylaş: