Forum

3Com 2226 switch ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3Com 2226 switch hakkında

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,468 Görüntüleme
(@serkankuscu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle 3com desteğini veren bir firma bulamadım internette yeterli dökümanda bulamadım. 2 sorum var 3com 2226 switch bağlanmam için gerekli İp no ,orjinal cd sinini içinde bir yazılım vardı bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Switch erişemiyorum

Gönderildi : 26/03/2008 18:14

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

IP 152.67.181.76

Username :admin 

Gönderildi : 26/03/2008 18:29

(@serkankuscu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

ertan hocam malesef verdiğiniz ip değil  pekii 3com Discovery V6.0  Cd içerisinde çıkan yazılımda olsa olur ben 3com un sayfasında indirdiğimde bana bin uzantılı Fimware upgrande dosyasını veriyor bu switche nasıl erişe bilirim

Gönderildi : 28/03/2008 21:32

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Cihazın üzerinde reset butonu varmı ?

Gönderildi : 29/03/2008 00:01

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Discovery tool konusunda ancak ptesi yardımcı olabilirim. Default ip switch in mac adresine göre değişiyordu. 

Gönderildi : 29/03/2008 01:12

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

3com sistemde konumlandırdığınızda network üzerinde bir DHCP var ise yönetim ip numarasını otomatik olarak buradan alacaktır. Eğer bir sunucu üzerinden DHCP dağıtıyorsanız buradan ip numarasını bulabileceğiniz gibi "ipscan" programı ile networkünüzü taratarak yabancı gördüğünüz ip numaralarına http üzerinden bağlanmayı deneyin karşınıza kullanıcı adı ve şifreyi soran bir ekran çıktığında "admin" kullanıcı adını kullanarak bağlanın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/03/2008 01:16

(@MustafaAYDIN)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba;

Cihazın üzerinde reset butonu varmı ?

Merhaba, aynı model switch ile bende benzer bir sorun yaşıyorum cihaz üzerinde reset butonu var fakat nasıl kullanılacağı meçhul.. reset işlemi  konusunda bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

Gönderildi : 12/02/2009 15:54

(@muhammetmaboc)
Gönderiler: 39
Trusted Member

3com sistemde konumlandırdığınızda network üzerinde bir DHCP var ise yönetim ip numarasını otomatik olarak buradan alacaktır. Eğer bir sunucu üzerinden DHCP dağıtıyorsanız buradan ip numarasını bulabileceğiniz gibi "ipscan" programı ile networkünüzü taratarak yabancı gördüğünüz ip numaralarına http üzerinden bağlanmayı deneyin karşınıza kullanıcı adı ve şifreyi soran bir ekran çıktığında "admin" kullanıcı adını kullanarak bağlanın.

Kolay gelsin.

merhabalar

sirkette 2 adet 3com baseline 2226 plus switch var ben bunların arayüzüne baglanamadım kitapcıgında ki ip girmeye çalışıyorum başaramıyorum

yardımcı olurmusunuz ? 

Gönderildi : 30/11/2013 14:26

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

ipscan programları ile tüm ipleri tarayıp bulmayı denediniz mi ? Çünkü ipscan ile tarattığınızda bu cihazlar isimde dahil bilgi verir ve ne olduğunu ortaya çıkarabilirsiniz. 

Gönderildi : 01/12/2013 02:49

(@muhammetmaboc)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhaba,

ipscan programları ile tüm ipleri tarayıp bulmayı denediniz mi ? Çünkü ipscan ile tarattığınızda bu cihazlar isimde dahil bilgi verir ve ne olduğunu ortaya çıkarabilirsiniz. 

merhabalar

Discovery programıyla ıpleri buldum 2 switch de  

biraz kurcaladım arayuzden elime yüzüme buluştırdım hep 🙁 CEE seri no lu switch baglanıyorum BFF seri no switch baglanamıyorum(ip numarası degişmiş olabilirmi) 

CEE switch bazı portları aktif edemiyorum 25. port 10mbps aldıgımda sarı ısık yanıyor 100mbps aldıgımda ısık yanmıyor

bir kaç port daha böyle ayarlayamadım resetledim switch kapatıp açtım düzeltemedim 🙁

yardımcı olurmusun 

Gönderildi : 03/12/2013 19:42

Paylaş: