Forum

Network problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network problemi

24 Yazılar
11 Üyeler
0 Likes
963 Görüntüleme
(@umutbuyuk)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba bugun bi müşterime gittim sorun şu adam ghdsl kullanıyor ve adsl kullanıyor şimdi bu adam ghdsl ye geçmeden önce adsl üzerinden magzasının cameralarını net üzerinden başka bi yerden izliyodu şimdi 2. bi eternet kartı taktım onu adsl ye bagladım statik ip si var zaten ip yi pingliyorum sorun yok ama ip yi yazdıgımız zaman başka bi taraftan baglanmıyor ghdsl yi kapatıyorum gene aynı şekilde baglanmıyor ve nete bile çıkamıyoz sizce sorun nedir ne yapmalıyım

Gönderildi : 25/03/2008 22:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bir makinenin iki adet gw olamaz o nedenle aynı anda iki yerden publish edemezsiniz , deneme sürecinde ilk gw ini yani adsl ip sini silin sorun çözülecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2008 22:11

(@umutbuyuk)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam gw yi sildim ki 2 side farklı netwörk aralıgında birisi 10.0.0.2 den bşlıyo (ghdsl)ötekisi 192.168.7.1 den başlıyo sm leri degiştirdim birisini 255-255.0.0 yaptım digeri zaten otomatik olarak 255.255.255.0 gene aynı bakalım yarın farklı adsl modem denicem ama sonuç degişmicek sanırım kafayı sıyırdım bugun orda konuyu tam olarak açabilirseniz sevinirim hocam şimdiden çok teşekkür ederim tekrar

Gönderildi : 25/03/2008 22:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tam olarak sorunu bir daha anlatırmısın .

yani daha açık bir şekilde  ben sanki iki farklı hat ve tek bir server ve publish olayı var anladım ama şimdi kafam karıştı.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2008 01:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

(Soruyu anlayabildiğim kadarıyla yanıtlıyorum ) 2. taktığınız ethernet kartını iptal edin ve GHDSL hattınızı 1. ethernet üzerinden tekrar yapılandırarak verin. Bu şekilde denyerek geri bildirim yapınız.

Saygılar

Gönderildi : 26/03/2008 02:41

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

eğer bir web arayüzünden cameralar izlenicekse adsl den 80 numaralı port un açılması gerekir. uzaktan masaüstü ile yapılacaksa da 3389.

Gönderildi : 26/03/2008 13:15

(@FatihKandemir)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Müşterin aynı pc ye bi gshdsl bi de adsl mi bağlamak istiyor?

Gönderildi : 26/03/2008 17:48

(@siyahkum)
Gönderiler: 4
New Member

korhan köseoğlu  arkadaşım doğru sölüyor tabi ip numralarını muhakkak hangisine yönledireceksen ona göre yaz 10.0.0.2    192.168.7.1
birde pc de güvenlik duvarı aktif ise ya kaldır yada  Güvenlik Duvarı Özel durumlar kısmında Bağlantı Noktası Ekle diyerek modemden hangi portları açmış isen onları yaz

Gönderildi : 01/04/2008 04:29

(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member

mrb

kardeş bu problemi bende yaşadım. hemde aynı şekilde... ama senin dediğin şeylerle hiç uğraşmadım..ben kabaca gittim olayın üstüne :))) fazla teknik bilgi olmadığı için heralde...

olay şöyle :

vatandaş iki adet ghdsl modemle ( biri merkez ofiste diğeri şubede) kameralarını izliyor...gayet hızlı hemde... sistem se şu şekilde kurulu:

merkezde ghdsl modem direk modeme bağlı ( yani ikinci i bi ethernet yok )... şubedeki de merkezden gelen telefon hattına bağlı ( zaten ghdsl modemler mecburen telefon hattı ile birbirine bağlı....bildiğim kadarı ile ptt den direk telefon hattı çekili ikisi arasında) şubedeki ghdsl dende direk pc nin ethernet portuna girdimi şubede hem internet paylaşılmış oluyor...merkezin interneti...hemde merkesdeki ghdsl le haberleşmiş sanki yerel ağda imiş gibi hızlı bi şekilde cameraları izliyor....

atladığım bi nokta varsa sorabilirsiniz....

yada yanlış anlayıp alakasız biş yazdıysamda özür :))))

saygılar....ben burayı çok sevdimmmm

Gönderildi : 16/04/2008 21:45

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

saygılar....ben burayı çok sevdimmmm

Bizde seni sevdik o zaman ::))

Gönderildi : 16/04/2008 23:50

(@alimmaraba)
Trusted Member

eyvallah eser kardeş :)))) sevilmekte güzelll

yalnız ben burda forumlarda kayboluyorummmmm...neyi nere yazcam ve sonra nasıl takip edecem... yok mu cvp geldiğinde maille haber vermek falan.... bi sürü forum hangisine ne yazdın kim hangi formu yanıtladı...:((((

Gönderildi : 18/04/2008 21:21

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

aslında zamanla alışırsın diyecem ama bide sağ tarafta cevapladıgım postlar ve aktif postlar diye iki kısayol var kullanmanı tavsiye ederim.

Ha bide olayı abartıp bizim gibi okunmamış postlardan takip edersen portalı okumadıgın post kalmaz.....

Selametle....

Gönderildi : 19/04/2008 02:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

konu bazlı veya forum bazlı mail ile takip edebilirsiniz.

Örneğin bu konunun en üstünde bulunan e-mail üyeliği sayesinde bu postu veya forumlar ana sayfasında forum üyeliği ile bölümlere abone olabilirsiniz. 

Gönderildi : 19/04/2008 03:25

(@alimmaraba)
Trusted Member

eyvallah kardeş... onuda gördüm...

bişi daha var çok aradım ama bulamadım... uzak masaüstü praogramalrı ile ilgli bi başlık göremedim... bu konuda işi bilenlerden biraz bilgi almak istiyorum...

yardımcı olursanız sevinirim...

saygılar....

Gönderildi : 19/04/2008 14:39

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar Sn. alimmaraba,

Yeter ki öğrenmek isteyin makaleler bölümünde aklınıza gelen pekçok soruya cevap bulabilirsiniz. Arama butonunu kullanarakta ilgili kelimelerle arama yapabilirsiniz.

Gönderildi : 19/04/2008 14:46

(@alimmaraba)
Trusted Member

tşk ederim rahmi bey ilginize...

güzel makaleler okudum ve faydalandım ve kesinlikle öğrenmek için burdayım ve güzel bi yer bulduğumu anladım :)))

müşterimin biri remote admin kullanıyor ve uzaktan bağlanıyor pc ye...ancak ikinci bir pc ye daha bağlanamsı lazım. modemden portu hangi pc ye yönlendirirsen ona bağlanıyor. ama ben istiyorum ki iki yada üç pc de remote olsun ve o uzaktan bağlanmak istediğinde hangi pc ye bağlanmak istiyosa seçebilsin. remotenin default portu olan 4899 u değiştridim modemde iki tane ip için yönlendirme yaptım. 4899 nolu portu 192.168.1.50 ip li pc ye 4898 nolu portu da 192.168.1.60 ip nolu pc ye yönlendirdim. remote de bu portları değiştirdim. gerekli pc lerde ve bağlanıocak pc lerde. ama bi türlü bağlanamadım. acaba dedim kafama göre port yazdım da ondan mı olmadı bir listesini aradım remote nin kullanabileceği portların ama ööel bişi de bulamadım.

önerilerinizi bekliyorum...

saygılar

Gönderildi : 19/04/2008 18:08

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

sanırım birden fazla sabit ip'niz yok,bu gibi durumlarda Radmin ile local agınıza düsünüz ordan diger makinalara LOCAL geçiş yapabilrsiniz.

Gönderildi : 19/04/2008 19:38

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@alimmaraba)
Trusted Member

sanırım birden fazla sabit ip'niz yok,bu gibi durumlarda Radmin ile local agınıza düsünüz ordan diger makinalara LOCAL geçiş yapabilrsiniz.

kardeş tam aradığım bu işte...bunu nasıl yaparım....makinenin birine bağlandıktan sonra diğerlerine nasıl bağlanabilirim.... gerçi  sinana rakadaşın verdiği linklerde daha güzel çözümler de var...kendisine tşkler.... ama bu remote olayını da başlamışken öğrenmek isitiyorum...

Gönderildi : 19/04/2008 22:51

Sayfa 1 / 2
Paylaş: