Forum

debian veya kali &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

debian veya kali üzerine vlan dan ip atamak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

kali bir makine yi standalone olarak bir pc üzerine kurdum ve network kablosunu arkasına taktım. ağımda windows server üzerinde dhcp server var ve 104, 105,106,107 ve 108 bloklarından 10.20.104.x şeklinde dhcp sunucu ip dağıtıyor. kablo kali üzerine bağlandığında 104 lü blokdan IP adresi almaktayım. DHCP sunucuya 108li blokta mac adresine göre reserve yapmama rağmen Kali bir türlü 107 li blokdan ip alamıyor. bunun nasıl sağlayabilirim.

Gönderildi : 21/02/2019 21:17

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

daha önceki postlarınızdan hatırladığım kadarı ile yapınızda vlan mevcut.

vlan mevcut ise, sadece mac rezervasyonu yapmanız yeterli olmayacatır.

ilgili host için switch üzerinde port/vlan tanımlamasını mevcut mu ?

daha öncede kali ile iligli benzer bir sorunuzu cevaplamıştım, sorununuz halledebildiniz mi ?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/541279.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2019 00:52

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kali bir makine yi standalone olarak bir pc üzerine kurdum ve network kablosunu arkasına taktım. ağımda windows server üzerinde dhcp server var ve 104, 105,106,107 ve 108 bloklarından 10.20.104.x şeklinde dhcp sunucu ip dağıtıyor. kablo kali üzerine bağlandığında 104 lü blokdan IP adresi almaktayım. DHCP sunucuya 108li blokta mac adresine göre reserve yapmama rağmen Kali bir türlü 107 li blokdan ip alamıyor. bunun nasıl sağlayabilirim.

suıbnetmask nedir bu dhcp sunucuda ?

Gönderildi : 22/02/2019 11:51

Paylaş: