Forum

Unifi Access pointl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unifi Access pointler disconnet hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,097 Görüntüleme
(@onurkaramahmut)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kurumumuzda 6 adet unifi access pointler mevcut fakat daha önce çalışma arkadaşım bilgisayarına unifi controleri kurmuş ve oradan local olarak yönetebiliyor

Kendi bilgisayarıma Unifi controller ı kurdum ve ayarların backup dosyasını aldım kendi programıma yükledim access pointler çalışıyor ama benim yönetim panelimde disconnet olarak gösteriyor nasıl düzeltebilirim ?

Gönderildi : 18/01/2019 19:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar

kendi sayfasındaki öneriler aşağıdaki linkte mevcut

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Wireless/Migrate-control-to-another-computer/td-p/1891294

iyi çalışmalar

Gönderildi : 18/01/2019 20:12

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Selamlar,

Restore işlemlerinde nadiren bu sorun oluyor,

Çözüm için,

Tüm uniflleri kendi üzerlerinde bulunan hard reset tuşuyla resetleyerek tekrar "Adopt" etmeniz gerekiyor,

Biraz meşaketli ama kesin çözümü olan bir konu.

Kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2019 20:17

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba,

Öncelikle sizin yapmış olduğunuz işlemi çok sağlıklı bilmiyorum. Controllerı bilgisayarına değil, herhangi bir sunucunuza kurun ve https üzerinden bilgisayarından bağlanırsınız. Aksi takdirde her bir sorunda controller ile alakalı problemler kafanızı ağrıtır durur.

Öncelikle dediğim gibi bir sunucuya kontrolleri kurun ve yedeğinizi yükleyin ve controlleri çalışır hale getirin. Cihazları görebildiğinizden emin olunuz, bazen güvenlik duvarından dolayı cihazlar controller ile haberleşemiyorlar. Eğer cihazlar ile iletişim kuramıyorsanız aşağıdaki adımları deneyiniz.

Sunucu üzerine kurmuş olduğunuz controller üzerindeki aygıtlara gelin ve ürünlerden bir tanesini unut deyiniz. Unut demeden önce ip adresini felan öğrenin çünkü bu cihaza ssh ile bağlantı yapıp cihazı fabrika ayarlarına çevireceksiniz.

Cihaza ssh ile bağlantı yaptıktan sonra syswrapper.sh restore-default komutunuz giriniz. Cihazınız restart olacak ve sonrasında diğer controller ile bağlantısı kesilecektir. Sizde yeni controller üzerinden cihazı tekrar devreye alabilirsiniz.

Kaynak :  https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/205143490-UniFi-How-to-Reset-the-UniFi-Access-Point-to-Factory-Defaults

İyi günler.

Gönderildi : 18/01/2019 20:20

(@onurkaramahmut)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hasan Hocam Dediğiniz yöntemi yaptım Şuan stabil çalışmaktadır bilgi için teşekkürler.

Diğer Arkadaşların Yardımlarınız için sizede ayrı teşekkürlerimi sunarım

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/01/2019 17:58

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Geri bildirim için teşekkürler.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 21/01/2019 18:53

Paylaş: