Forum

Uzaktan erişim

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan erişim

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
609 Görüntüleme
(@OnurGultekin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, sorumun veya aradığımın net olarak ismini veya bölümünü kestiremediğim için buraya açıyorum konuyu yanlış olduysa affola.

Sorum şu; iş yerinde statik ip kullanıyoruz internet için. işimiz gereği statik ip gerekiyor. iş yeri dışından hiç bir şekilde iş yapamıyoruz yani mutlaka farklı bir bilgisayar da olsa iş yeri modemine bağlanmak gerekiyor.

Olay da burada zaten, Almanya lokasyonlu bir sunucum var, bunu iş yerimizdeki modeme bağlayıp, sanki bu sunucu bizim iş yerimizdeymiş gibi göstermek ve dışarıdan da iş yapabilmek istiyorum ancak kullandığımız bilgisayarlar laptop, yani yüksek performanslı cihazlar değil Server kuramam, modem üzerinden bu tarz bir işlem yapılabilir mi ? Airties 5444 modemimiz var. 

NAT ve Routing biraz inceledim ancak hiç birşey anlamadım, bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Gönderildi : 18/12/2018 03:31

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

anlatım biraz karmaşık.

amacınız farklı bir lokasyondan ofisinize bağlanıp, devamında almanyadaki sunucunuza erişmek midir ?

böyle ise, almanya ile ofis arasında bir vpn kurmanız gerekir.

son kullanıcılarınızda ofise vpn ile bağlanıldığında, almanyadaki sunucunuza direk erişim sağlayabilirsiniz.

ancak bu adımlar belirli bir tecrübe ister, mevcut bilginiz ile ilerlemeniz zor olacaktır.

danışmanlık almanızı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2018 04:09

(@OnurGultekin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

evet anlatım çok karışık oldu kusura bakmayın biraz daha açayım.

türkiyede bulunan ofisimizde statik ip bulunuyor ve çalıştığımız şirket bu ip harici bağlantıya izin vermiyor. 

ofis dışında da iş yapabilmemiz için ofis ip adresindeymiş gibi görünmemiz lazım, benim de aklıma lokasyonu almanyada olan sunucum geldi, bunu ofisimizdeki internetten bağlanıyor gibi gösterebilirsem sorun kalmayacak.

VPN bağlantısını araştırdım biraz ancak söylediğim gibi ofisimizde server olarak ayarlayabileceğim bir bilgisayar bulunmuyor. server yerine modem üzerinden bir işlem yapabilirsem çok iyi olacak.

Gönderildi : 18/12/2018 13:55

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sorunu tam olarak anlamamakla beraber sanırım uzaktan çalışmaya ihtiyacınız var ve vpn kuramıyorsunuz.

Alternatif olarak bilgisayara teamviewer kurabilir ve bağlatıyı sürekli açık bırakabilirsiniz kompleks bir şifre oluşturduktan sonra teamviewer ile uzaktan bağlantı kurabilirsiniz yada rdp bağlantı kurabilirsiniz.

Gönderildi : 18/12/2018 14:01

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ,

Server'a  gerek  yok ihtiyacınızın  çözümü için eski kullanmadığınız  bir  bilgisayara 2.  bir  ethernet  takıp pfsense  kuracaksınız,  sonra da  pfsense  üzerinde  openvpn yapılandırması  yapacaksınız. Şirket  dışında iken  bilgisayardan  openvpn  bağlantısı  yaptığınızda   şirketteki modemin internetini kullanarak  internete bağlanıyor  olacaksınız.

türkiyede bulunan ofisimizde statik ip bulunuyor ve çalıştığımız şirket bu ip harici bağlantıya izin vermiyor. 

ofis dışında da iş yapabilmemiz için ofis ip adresindeymiş gibi görünmemiz lazım, benim de aklıma lokasyonu almanyada olan sunucum geldi, bunu ofisimizdeki internetten bağlanıyor gibi gösterebilirsem sorun kalmayacak.

VPN bağlantısını araştırdım biraz ancak söylediğim gibi ofisimizde server olarak ayarlayabileceğim bir bilgisayar bulunmuyor. server yerine modem üzerinden bir işlem yapabilirsem çok iyi olacak.

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 18/12/2018 16:08

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

burada önerilen gibi pfsense vb. bir firewall konumlandırabilirsiniz.

alternatif olarak draytek modellerinden biri üzerinde ssl vpn yapılandırarak talebinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

yönetim ve izleme açısından daha kolay olacaktır.

https://www.draytek.com/en/faq/faq-vpn/vpn.ssl-vpn/windows-smart-vpn-client-to-vigor-router-ssl-vpn/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2018 09:46

(@huseyinbaduk)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Merhaba,

Modeminiz NAT destekliyorsa, işe yaramayan bir bilgisayar bulup üzerine Squid(proxy) server kurabilirsiniz.. Dış IP adresinizin sabit olduğunu varsayıyorum..

Gönderildi : 20/12/2018 17:55

Paylaş: