Forum

Ağdaki bilgisayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki bilgisayarların IP ve Ağ Alt Maskesini Bulma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
831 Görüntüleme
(@OsmanToprak)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, birkaç IP tarama programı denedim ancak bu programlar sadece IP adresi ve MAC Adresi gibi bilgileri veriyor.  İhtiyacım olan Ağ Alt Maskesi ve Varsayılan ağ geçicidi de bulmak. Bunu yapabilen bildiğiniz bir program var mı ?

İlginize teşekkürler, iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/11/2018 13:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu söylediğiniz şeyler değişken olduğu için bulamazsınız. Yani ağ geçidi dediğin şeye ben karar veririm. Modemo koyarım onu yazarım, üstüne bir modem daha koyarım onuda yazarım. üstüne firewall vardır onu da yazarım. Hatta Vlanlar vardır her birisi için ayrı fw olur.

Ama sorun şu kimse böyle bir şey istemez, amacınız tam olarak nedir onu merak ettim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2018 20:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

softperfect netcan da ilgili wmic bilgilerini bulup tararsanız görebilirsiniz. Hakan hocamın dediği gibi bunlar user record bilgileridir windows'lardan herhangir bir bilgi çekmekten farkı yok.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2018 20:08

Paylaş: