Forum

AP' deki anlık kopm...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

AP' deki anlık kopmaları takip etmek hakkında?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
774 Görüntüleme
(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Değerli üstadlarım hepinize günaydın. Firmamızda Kablosuz Ağ yapısı bulunmaktadır. Her katta AP ler mevcut ve bunların hepsi controller cihazına bağlı. Bu AP lere bağlı olan ve sürekli veri alışverişi içerisinde olan cihazlarımız var. Ancak bunlarda ara ara veri kesintisi meydana geliyor. Bunların AP den mi yoksa cihazlardan mı kaynaklı olduğunu tespit etmemiz gerekiyor. Milisaniyelik kopmaları izleyebileceğimiz bir yazılım veya yol var mıdır? Bazı ping toolları kullandık ancak ping tool sadece tek bir AP ye ping atıyor ve en düşük 1 saniyelik aralıklarla paketler gönderiyor. Biz daha az aralıklı kesintileri tespit etmek istiyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

 
Gönderildi : 21/11/2018 12:12

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye
 

İzleme programlarını kurup kullanın. Ücretsiz olanları deneyebilirsiniz. Örneğin Prtg 100 cihaz için ücretsiz, kurun ve cihazlarınızı ekleyip izleyin.

 
Gönderildi : 21/11/2018 12:42

(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Dün prtg yi ve benzeri programları kurduk. Ancak sadece menzil içindeki aplerin sinyal seviyelerini ölçüyor. Döküman veya videolu anlatım var ise benimle paylaşabilirmisiniz?

İzleme programlarını kurup kullanın. Ücretsiz olanları deneyebilirsiniz. Örneğin Prtg 100 cihaz için ücretsiz, kurun ve cihazlarınızı ekleyip izleyin.

 
Gönderildi : 21/11/2018 13:05

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye
 

AP lerinizin hepsi kablo ile bağlı değil mi?

 
Gönderildi : 21/11/2018 18:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4222
Co-Helper
 

https://www.paessler.com/manuals/prtg/ping_sensor

Daha kısa aralıklı arayış gerçekçi sonuç vermeyebilir topoloji açısından. Zaten mobile de bu etkiyi farketmeyebilir.
Capsa ile çoklu ip izleme yapabilirsiniz.
Controller olduğu halde özellikle cihazların bir biri arasında ki trafikte bunu tespit edemiyorsanız ortam sinyalizasyonunu gözlemlemek daha doğru olabilir. Bu tip testleri mobile cihazlardaki tool'lar ile yapıyoruz yeterli oluyor. Tümünün sinyalini PRTG ile bile zaten alamazsınız bir device bir AP'e bağlı olabilir diğerlerinde anlık kesinti oluşmuş gibi rapor üretebilir. Mesela yoğun olan bir noktaya laptop koyup batch ler ile vs bir izleme kayıt ortamı oluşturulabilir. Şikayet olan anlarda da gider bunu inceler fikir edinirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 21/11/2018 21:36

(@huseyinbaduk)
Gönderiler: 116
Estimable Member
 

Controller/AP hangi marka hocam.. Biz cisco için Prime Infrastructure kullanıyoruz Controller yönetimi üzerinden anlık düşmelerde alert takibi yapabiliyoruz.. Cihazınızın bu özelliğini destekleyen bir yazılımı olabilir

 
Gönderildi : 30/11/2018 13:44

Paylaş: