Forum

Ağda İp adresinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağda İp adresinden oturum açan kullanıcıyı nasıl buluruz.?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@ismailSolmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlarım

Network yöndeticisi değil kullanıcıyım , networke bağlı Nas cihazımız var buna bağlanan ip ve bilgisayar isimlerini göre biliyorum ancak hangi kullanıcı olduğunu yani o ip deki bilgisayarı hangi personelin kullanıdığını oturum açtığını bulabilirmiyim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/11/2018 16:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sistem yöneticisi olmayarak niçin bulmak istiyorsunuz?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2018 18:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir çok yöntem var. Network izleme araçları ile v.s.

Ancak en basit olacak, bazen karşılık üretmeyebilir ama "ping -a ipadresi" komutu ile görebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2018 18:29

(@ismailSolmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sistem yöneticisi olmayarak niçin bulmak istiyorsunuz?

Benim nastaki bilgileri birisi siler veya ters bişe yaparsa bulmamız gerekiyor cihaz etki alanında da olmadığı için yönetimi tamamen bende kalıyor. 

Rıza bey bu programlarda bildiğiniz basit kullanımlı olanları yazarmısınız.

Gönderildi : 18/11/2018 00:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Ör: Advanced IP Scannder
Yalnız admin hakkınız olmadığı için bunlar yeterli olmaz sadece computername bulabilir kullanıcısını sorgulayamazsınız. Sistemci olsaydınız bu uygulamaları  bulabilmeniz de kolay olurdu. Diğer konulardan da anlaşıldığı üzere sanırım personelsiniz.:) Burası sistem, uygulama sorumlularının yer aldığı bir forum sistemi zorlayan son kullanıcıları bizler pek sevmeyiz. 🙂
Ayrıca NAS share'deki bilgilerin silinmesi durumunda bu arayışınız işe yaramayabilir cihazın yapılandırmasına bağlı bu. Birine sen sildin demeniz zor ispat gerekir. Erişim ile dosya silme farklı şeyler. Bunun için Audit log'lar gerekir şayet NAS'ın sorumluluğunu size verdilerse IT'e talep açın mümkünse log yönetimini hazırlar. Mesela Log imkanı olmadan erişim zamanlarını da çıkaramayabilirsiniz. Şahsınıza ait NAS ise de panelinden erişimleri kısıtlamanız yerinde olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2018 03:20

(@ismailSolmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap alamadım daha önce bir program kullanmıştım ama şuan hatırlayamadım . Kullanıcı adına kadar gösteriyordu.

Gönderildi : 19/11/2018 12:47

Paylaş: