Forum

Ttnet Adsl ip adres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ttnet Adsl ip adresi farklı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,493 Görüntüleme
(@omartepe)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Benim modeme gelende adsl ip adresi 100 le baslıyor ama cıkıs ip adresi 78. le baslıyor bir turlu nat ayarını yapamadım. Devamlı sorun yasıyorum.

Ttnet aradım bana normal oldugunu soyluyorlardı daha onceden iki tarafin ip adresi aynıydı ama  şimdi farklı synolog cıhazım ddnsden  çıkış ip adresini cekıyor sıkıntı yasıyor. 

Gönderildi : 01/10/2018 17:28

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Telekom ve diğer isp sağlayacıları ipv4 tükendiği için wan ip adreslerinde router arkasında ip dağıtırak işlem yapıyor telekomdan statik ip adresi talep edersiniz sorununuz büyük ihtimal düzelecektir.

Gönderildi : 01/10/2018 18:00

(@omartepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekür ederim . Sabit aldıgımızdada sorun düzelmedi aynı sorun  devam ediyor . 

Gönderildi : 01/10/2018 18:18

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sorun ttnet'den kaynaklanıyor daha önceden bu tarz sorunlar yaşamıştım size tavsiyem tecrübeli bir müşteri temsilcisi ile görüşmeniz.

Gönderildi : 01/10/2018 18:32

(@omartepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ip4 ip adres kalmadıgı ıcın arka planda router yonlendırdıklerı ıcın  bu şekilde oluyor muş. o yüzde sabit ip adresi yapınca sorun duzelir diyor . Birde 20 tl ip adresim olur ttnette 

Gönderildi : 09/11/2018 17:42

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Biraz geç bir yanıt olacak ama farklı bir ISP kullanabilirsiniz. Örneğin: Türknet olabilir. Çalıştımı çalışıyor. Çalışmadığında her hangi bir çözüm olmuyor. Birde ipv6 ddns ile çözümlemeye çökmeyi deneyebilirisiniz.

Gönderildi : 30/11/2018 02:12

Paylaş: