Forum

Fax Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fax Hakkında

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
734 Görüntüleme
(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konuyu doğru yere açıp açmadığımı tam bilemiyorum. Bunun için kusura bakmayın.

Sorum şu ev telefonu olarak kullandığımız hattan fax gönderebilir miyiz?

Gönderildi : 04/09/2018 19:33

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Evet. Faks zaten normalde telefon hatları üzerinden gönderiliyor. Bir tane Fax-Modem yeterli olacaktır.

En iyisi internet üzerinden hizmet veren servislere bakın.

Gönderildi : 04/09/2018 19:55

(@resulsoydas)
Noble Member

Bu arada fax özelliği olan AllinOne Printer'ınız varsa onu da kullanabilirsiniz. Modeme gerek kalmaz.

Gönderildi : 04/09/2018 19:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Hocamın ilk önerisi güzel en güzeli kontör alıp internet üzerinden yollamak. Örnek 500 gönderi 50 tl.

https://www.interfax.net/tr

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/09/2018 11:29

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu arada fax özelliği olan AllinOne Printer'ınız varsa onu da kullanabilirsiniz. Modeme gerek kalmaz.

Samsung SL-M2070W

Bu yazıcıya sahibim. Ev telefonunu yazıcıya bağladım ancak fax göndermedi. Servis sağlayıcıya bilgi verip herhangi bir özelliği mi açtırmam gerekiyor?

Gönderildi : 13/09/2018 20:43

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam Hizmet sağlayıcınız telekom diye düşünüyorum ? çağrı merkezini arayıp ev telefonu hattınızda Fax servisinin aktif edilmesini istemelisiniz ve size fax hizmeti için faturalandırma yapılacak

Gönderildi : 14/09/2018 00:55

(@resulsoydas)
Noble Member

Samsung SL-M2070W

Bu yazıcıya sahibim. Ev telefonunu yazıcıya bağladım ancak fax göndermedi. Servis sağlayıcıya bilgi verip herhangi bir özelliği mi açtırmam gerekiyor?

Bu yazıcıda Faks özelliği yok. Siz telefon hattını nereye taktınız acaba???

Siz en iyisi bir uzmandan yerinde destek alın. Yoksa cihazınıza zarar vereceksiniz.

http://www8.hp.com/tr/tr/products/samsung-printers/product-detail.html?oid=17319702#!tab=specs

@Özkan, Faks için bir servisi aktif ettirmeye gerek yoktu. Bu da yeni mi çıktı. Faks için ayrı bir faturalandırma da olmuyordu. Farklı şeylerden bahsediyor olabilir miyiz?

Analog telefon hatlarından faks göndermeyi konuşuyoruz değil mi?

Gönderildi : 14/09/2018 11:46

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Samsung SL-M2070W

Bu yazıcıda Faks özelliği yok. Siz telefon hattını nereye taktınız acaba???

Siz en iyisi bir uzmandan yerinde destek alın. Yoksa cihazınıza zarar vereceksiniz.

http://www8.hp.com/tr/tr/products/samsung-printers/product-detail.html?oid=17319702#!tab=specs

@Özkan, Faks için bir servisi aktif ettirmeye gerek yoktu. Bu da yeni mi çıktı. Faks için ayrı bir faturalandırma da olmuyordu. Farklı şeylerden bahsediyor olabilir miyiz?

Analog telefon hatlarından faks göndermeyi konuşuyoruz değil mi?

SAMSUNG SL-M2070FW

Resul bey yanlış yazmışım kusura bakmayın. Fw yazacağım yerde w yazmışım. Fax tarayıcı yazıcı özellikli çok fonksiyonlu olarak geçen bir yazıcı.

https://goo.gl/GpNKoG

yedek link:

https://goo.gl/jaKBhS

Aletin linkide yukarıda.

Evet normal ev telefonu hattı diğer bir ifadeyle sabit hat.

Şöyle yaptım;

Splitter'dan telefon tafarına çıkan kabloyu normalde telefona bağlamaktayız. Bunu doğrudan samsung sl-m2070fw fax cihazıma bağladım. Fax göndermeye çalıştım fakat gönderilemedi hatası verdi.

Gönderildi : 20/09/2018 05:25

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam Hizmet sağlayıcınız telekom diye düşünüyorum ? çağrı merkezini arayıp ev telefonu hattınızda Fax servisinin aktif edilmesini istemelisiniz ve size fax hizmeti için faturalandırma yapılacak

Turknet'i kullanıyorum.

Gönderildi : 20/09/2018 05:42

(@yusufozdemir-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 27/09/2018 16:01

Paylaş: