Forum

Lokasyon sorunu mu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lokasyon sorunu mu ?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
552 Görüntüleme
(@oguzdurgut)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

S.a cozum park ailesi ole bir derdim varki cozum bulamadim ve int saglayicimda cozemedi ve cogu abonede bu sorun baş göstermeye basladi.

4gnet internet saglayaciyim var  canak+kablo+router baglanti şemam bu sekilde.

Sorun = surekli veya kafasina gore download kopmasi  pc veya tlf google yi acip baska hic bir siteyi acmiyor  download veremedigi icin.5 mb dosya indirme baglantisini 0.16 kbyte ile indiremiyor o derece download dusuyor yani ama google aciliyor ilginc..

Yapilanlar islemler = hattim 16 mgbt 3 kez router degistirildi -

cat7 kablo taktirdim -router in yerini degistirdim acaba evde bisiydenmi etkileniyor diye skinti bnde olmadigini anladim.

• en sonunda kendim  mi router 3 almak zorunda kaldim kendi paramla.

Canak test edildi canak 50 mgbt e kdar baglanti geliyor canaktan sonra ise problem basliyor sözde..denemedigim yol kalmadi driverler guncellendi 

Pc formatladim. 

Ara sirada hiz testi yapiyorum baglantim kopunca  download .11 a cikip 2 mgbt e kadar yavas yavas iniyor upload da 0.12  0.10 lara dusuyor  .bazende  download 26 a cikiyo ne alakaysa  uploadda 11 lere cikiyo bi tutarsizlik var ama kimde bn her yolu denedigime göre tek bisi kaliyor lokasyon dagiticida sanirim.

Bu sorun nedir abiler hayatimda ilk kez yaşıyorum aktaracaginiz bilgileri bu adamlara anlatmam gerek ki biktigim bu beladan kurtulmam lagzim. Turktelekom ve ttnet  superonline vadofone tavsiye etmeyin alt yapilari zayif 2 mgbt bile gelmiyor yaram buyuk bunlarla.

Gönderildi : 02/03/2018 02:26

(@oguzdurgut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilen bi abimiz yokmu 🙂

Gönderildi : 04/03/2018 17:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bilen bi abimiz yokmu 🙂

Load Balance kullanıyormusunuz ?

Gönderildi : 05/03/2018 14:20

(@oguzdurgut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayir  okadar bilgim yok usta bn sadece int kullaniyorum .yani bn bildigin bahtsiz bedevi musteriyim ve skintim bu

Cozum yollarini yazarsan arastirarak uygulayabilirim

Gönderildi : 06/03/2018 21:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hayir  okadar bilgim yok usta bn sadece int kullaniyorum .yani bn bildigin bahtsiz bedevi musteriyim ve skintim bu

Cozum yollarini yazarsan arastirarak uygulayabilirim

Profesyonel destek 🙂

Gönderildi : 07/03/2018 21:24

Paylaş: