Forum

Mobil internet ve V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mobil internet ve VPN

16 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
11.4 K Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

2008 R2 üzerinden Ras hizmetini aktif ettim ve Vpn server kurdum tüm client lar sağlıklı bir şekildie bağlanabiliyor fakat Mobil cihazları üzerinden internete bağlı olan kullanıcılar bir türlü Vpn bağlantısı kuramıyor. Tüm operatörleri denedim mobil cihaz üzerinden bağlı bilgisayarlar Vpn bağlantısı kuramıyor. 

Operatörlerin bu tip bir kısıtlaması mı var Vpn portlarına izin vermiyor olabilirler mi ?

Gönderildi : 21/02/2018 18:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Cihaz 3,4g yerine wifi bağlantısı yaptığında VPN bağlantısı kurabiliyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2018 19:35

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her çeşit wifi den Vpn sorunsuz çalışıyor 

Cep telefonu üzerinden bir türlü bağlantı kuramıyorum.

Gönderildi : 21/02/2018 19:50

(@AydinOnmez)
Trusted Member

Hocam aynı sorun bende de olmuştu, yanlız sadece vodafone da yapamıyordum, diğer operatörlerde yapabiliyordum. Paylaşmak istedim. 

Gönderildi : 22/02/2018 01:07

(@AydinOnmez)
Trusted Member

zannedersem dediğiniz gibi bir engelleme yapılıyor

Gönderildi : 22/02/2018 01:07

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

benzer bir durumu daha önce vodafone ve turkcell üzerinde yaşadım.

size gelen trafiği dinlemeniz fikir verecektir.

size paket ulaşmıyorsa, çözümü operatörde olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2018 02:18

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Firewall üzerinden dinledim 3 kb bi hareket oluyor ve duruor ardından hiç bir hareket yok 
Turkcell ve Vodafon un çağrı merkezlerini defalarca aradım fakat bir türlü derdimi anlatamadım, çağrı merkezi çalışanları bi şey bilmiyor izah etmekte zorlanıyorum.

Gönderildi : 22/02/2018 13:17

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bu sorunu call center ile çözmeniz oldukça zor uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için size cevap veremeyeceklerdir. Firmanıza özel müşteri temsilciniz var ise onunla irtibata geçip yetkili kişilerin mail adresini isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak ortamda Firewall tarzı bir ürün var ssl vpn kurmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 22/02/2018 14:56

(@turancoskun)
Üye

Firewall üzerinden dinledim 3 kb bi hareket oluyor ve duruor ardından hiç bir hareket yok 
Turkcell ve Vodafon un çağrı merkezlerini defalarca aradım fakat bir türlü derdimi anlatamadım, çağrı merkezi çalışanları bi şey bilmiyor izah etmekte zorlanıyorum.

mobil hatlarınızdan birine public adres talebinde bulunun, tekrar deneyin.

çağrı merkezlerinde çözmeniz zor, gsm operatörünün kurumsal çözüm ortaklarından birini arayarak destek isteyin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2018 15:25

(@AydinOnmez)
Trusted Member

Ek olarak kurumsal müşteri olarak operatörlerle görüşüyorsanız destek veya support mail adresilerine mail göndermenizde uygun oluyor telefonda direk ilgili kişiyi bulmak zor ancak mail yolu ile ilgili kişiye daha kolay ulaşabiliyorsunuz. 

Gönderildi : 25/02/2018 20:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kısıtlamalarla boğulmuş güzel ülkemin eseri yaşadığınız sorun birçok kişi sahte kimlikler adına açılan hatlar üzerinden siber suç işlediği için Hiçbir işe yaramayan BTK genelgesiyle mobil hatlarda birçok port ve servis engellendi 🙂

Durmak yok engellemeye devam...

Gönderildi : 25/02/2018 22:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu normal durum yönetemiyorsan engelle 🙂 100 yıl sonra ideal seviyeye geliriz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/02/2018 13:30

(@turancoskun)
Üye

isp ve gsm operatörleri lsn kullandığı sürece, bu tarz sorunlar yaşanması muhtemel.

en temiz yol, statik ip adresi talebinde bulunmak olacaktır.

Gönderildi : 27/02/2018 04:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

isp ve gsm operatörleri lsn kullandığı sürece, bu tarz sorunlar yaşanması muhtemel.

en temiz yol, statik ip adresi talebinde bulunmak olacaktır.

SSL VPN 🙂 Dene bence bunu..

Gönderildi : 01/03/2018 16:40

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bilgi olarak yazıyorum 

3 operatör ile de yazıştım 3 ü de herhangi bir kısıtlama yapmadığını söyledi. 

Fakat Şöyle bir bilgiye ulaştım.  

Btk yasaklı siteler erişimi için kullanılan Vpn uygulamaları tünel siteler ve vpn sitelerini engellemek amacı ile içerisinde Vpn etiketi geçen tüm dataları süzmeye başlamış (nasıl başarıyor bunu ona da şaşkınım) içerisinde Vpn etiketi geçen datalar bir sistemden süzülüyormuş ve kayıtlı network firmalarına ait ya da belirli Vpn dataları dışındaki tüm hareketler engelleniyormuş sanırım bu filitreye takılıyorum.

Gönderildi : 19/03/2018 22:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Mantık basit aslında ülkedeki tüm kamusal veri trafiği BTK kontrolünde yasalar gereği bu şekilde

Gönderildi : 20/03/2018 00:03

Paylaş: