Forum

2633 kişilik bir ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2633 kişilik bir kampuste internet paylaşımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhabalar,

2650 ortalama kişi adeti ile  bir konut projesinde kişilere internet vermek istiyoruz. alt yapı ve kablolama her blok a fiber gidecek omurga switchlerden dağıtılacak peo siwtsc ve Gbit lik kullanılacak gbitler alt yapı ve aktif cihazlar tamam. fakat nasıl bir abonmanlık yapabiliriz ne kadar hızında internet olabilir tek abonelik ile metro mu yoksa isp firmalarının paketleri kullanım detayları hakkında bilgi almak istiyorum. burada 1500 kişi bazı akıllı saatler sistemin akıllı cihazlarına bağlı kalacaklar. gelen giden kişiler çok değişmez fakat sabit 1500 aynı kişiler olabilir. 

Gönderildi : 11/12/2017 19:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

arkadaşlar merhabalar,

2650 ortalama kişi adeti ile  bir konut projesinde kişilere internet vermek istiyoruz. alt yapı ve kablolama her blok a fiber gidecek omurga switchlerden dağıtılacak peo siwtsc ve Gbit lik kullanılacak gbitler alt yapı ve aktif cihazlar tamam. fakat nasıl bir abonmanlık yapabiliriz ne kadar hızında internet olabilir tek abonelik ile metro mu yoksa isp firmalarının paketleri kullanım detayları hakkında bilgi almak istiyorum. burada 1500 kişi bazı akıllı saatler sistemin akıllı cihazlarına bağlı kalacaklar. gelen giden kişiler çok değişmez fakat sabit 1500 aynı kişiler olabilir. 

Merhaba bu biraz hotspot projesi gibi. SUNDRAY markasına bakabilirsiniz bu tür projelerde oldukça güzel çözümler sunabilir. Mesala sabit kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifresi ile internete çıkarken diğer kullanıcılar TC yada SMS aracılığı ile internete çıkabilirler.

Gönderildi : 11/12/2017 21:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

böyle bir yapıda, internet tarafı için isp'lerden özel fiyat almanız mümkün, araştırmalısınız.

dağıtımda bağlantı türünüz kablosuz ise, Ertan hocanın belirttiği gibi sundray veya coslat önerebilirim.

genel ihtiyaçlarınızın çoğu karşılanacaktır.

kablolu olarak hizmet vermek isterseniz, gpon mimarisini inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2017 02:21

(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

böyle bir yapıda, internet tarafı için isp'lerden özel fiyat almanız mümkün, araştırmalısınız.

dağıtımda bağlantı türünüz kablosuz ise, Ertan hocanın belirttiği gibi sundray veya coslat önerebilirim.

genel ihtiyaçlarınızın çoğu karşılanacaktır.

kablolu olarak hizmet vermek isterseniz, gpon mimarisini inceleyebilirsiniz.

teşekkürler hocam tam olarak gpon mimarisini soruyordum güzel bir kaynaktan anlatmış giriş seviyesinde ihtiyacım olan bilgiyi aldım. 

misafir kontrol ile ilgili herhangi bir işimiz yok proje kapsamında o bilgiler için de teşekkürler.

Gönderildi : 22/12/2017 15:35

Paylaş: