Forum

Draytek Vigor Admin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek Vigor Administration Message

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
724 Görüntüleme
(@alikanarya)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu sayfa görüntülenemiyor

Kurumumuzda Draytek Vigor 2860 modem kullanıyoruz.
Yaptığım çeşitli kısıtlama ayarlarının sonrasında Draytek'in ilgili sayfalarında ayaralanan "Administration Message" mesaj bölümünün
web browser da görüntülenmesini bekliyorum ama kısıtlanan içerik istendiğinde
"Bu sayfa görüntülenemiyor, Bu siteye ulaşılamıyor, SSL hatası" gibi mesajlar veriyor.
Halbuki "Administration Message" kısmında tanımladığım mesajın görüntülenmesini istiyorum.
Biraz araştırmadan sonra bunun browser/bilgisayar güvenlik ayarları ile ilgili olduğu, draytek ile ilgili olmadığı kanaatine vardım.
Gerçekten de ağdaki bazı bilgisayarlar mesajı doğru görüntülüyor.
Bilgisayarımda win8 kullanıyorum, browser opera ve ie.
Güvenlik duvarını, antivirüs/malware uygulamalarını kapatma gibi işlemler yaptım ama olmadı.
Browser ayarlarında da ne yapmam gerektiğini bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 09/12/2017 14:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Bu sayfa görüntülenemiyor

Kurumumuzda Draytek Vigor 2860 modem kullanıyoruz.
Yaptığım çeşitli kısıtlama ayarlarının sonrasında Draytek'in ilgili sayfalarında ayaralanan "Administration Message" mesaj bölümünün
web browser da görüntülenmesini bekliyorum ama kısıtlanan içerik istendiğinde
"Bu sayfa görüntülenemiyor, Bu siteye ulaşılamıyor, SSL hatası" gibi mesajlar veriyor.
Halbuki "Administration Message" kısmında tanımladığım mesajın görüntülenmesini istiyorum.
Biraz araştırmadan sonra bunun browser/bilgisayar güvenlik ayarları ile ilgili olduğu, draytek ile ilgili olmadığı kanaatine vardım.
Gerçekten de ağdaki bazı bilgisayarlar mesajı doğru görüntülüyor.
Bilgisayarımda win8 kullanıyorum, browser opera ve ie.
Güvenlik duvarını, antivirüs/malware uygulamalarını kapatma gibi işlemler yaptım ama olmadı.
Browser ayarlarında da ne yapmam gerektiğini bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, SSL sayfalarını blokladığında SSL sertifikası değiştiği ve cihaz site yerine cevap verdiği için SSL olan sayfalarda bunun olması aslında normal. Özellikle AV programları bu durumu bir saldırı olarak görebilirbu nedenle SSL sayfalarında SSL sertifika hatası olarak bunu gösterebilir.

Gönderildi : 11/12/2017 13:05

(@alikanarya)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkürler Ertan bey,

AV programı sebep olmuyor, linux da bile mesaj gelmiyor

browser sertifika hatası veriyor, kısıtlanan sitenin sertifikası yerine vigorun sertifikası geldiği için

hala uğraşıyorum ama sorunu aşamadım

Gönderildi : 11/12/2017 21:09

(@ertanerbek)
Famed Member

teşekkürler Ertan bey,

AV programı sebep olmuyor, linux da bile mesaj gelmiyor

browser sertifika hatası veriyor, kısıtlanan sitenin sertifikası yerine vigorun sertifikası geldiği için

hala uğraşıyorum ama sorunu aşamadım

Kullandığınız DrayTek cihazının yazılımını hiç değiştirdiniz mi ? Bence bir güncelleyin.

Gönderildi : 11/12/2017 21:13

(@alikanarya)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ertan bey,

Geç cevap için özür iş yoğunluğum vardı.

Aslında bu denemeleri yapmadan önce firmware güncellemesi yapmıştım.

Bugün kontrol ettim, daha yeni bir güncelleme çıkmış, onu da uyguladım ama sonuç maalesef aynı.

Verilen ssl sertifikasının görüntüsü aşağıda. Enteresan bir benim mi başıma geliyor bu problem,  webde de

araştırdım ama bir sonuca varamadım.

Gönderildi : 14/12/2017 16:22

(@ertanerbek)
Famed Member

Aslında bu normal bir durum, SSL sertifikası değiştiği ve gidilmeye çalışılan sitenin sertifikası olmadığı için normal olarak ssl hatası alıyorsunuz.

Gönderildi : 14/12/2017 18:14

(@alikanarya)
Active Member
Konu başlatıcı

o zaman bu uyarı mesajları ssl sertifikası gerekmeyen standard http siteleri için çalışır yorumunu yapacağız.

Gönderildi : 14/12/2017 19:55

(@ertanerbek)
Famed Member

o zaman bu uyarı mesajları ssl sertifikası gerekmeyen standard http siteleri için çalışır yorumunu yapacağız.

Genel olarak evet,

Gönderildi : 15/12/2017 13:33

Paylaş: