Forum

Agdaki Tüm Ip,...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Agdaki Tüm Ip,Hostname,status Gibi Bilgiler Hakkinda

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@CagriDuran)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Networkde bulunan server,pc,yazici disinda network elemanlarida dahil aldiklari tum ipleri hostnameleri listelemek istiyorum.Bunu herhangi bir server icinden mi yapmam lazim yoksa network elemanlari ilemi yapmak dogru olur ?

Gönderildi : 25/10/2017 16:15

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bunun için ipscan tarzı progamlar kullanabilirsiniz ek olarak ortamda DHCP varsa burdanda bakabilirsiniz.

http://angryip.org/download/#windows

Gönderildi : 25/10/2017 16:23

(@CagriDuran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dhcp den nasil acaba cikarabiliriz ? Daha once yapilmis bu islem.Hangi toolu yada yapiyi kullandiklarinida cozemedim.

Aasagidaki gibi exele export cikatilari var.

[url= https://i.hizliresim.com/WGQddm.pn g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/WGQddm.pn g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 25/10/2017 17:04

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Nmap-Zenmap kullanarak ağı taramayı deneyin.

Gönderildi : 25/10/2017 19:17

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhabalar,

Networkde bulunan server,pc,yazici disinda network elemanlarida dahil aldiklari tum ipleri hostnameleri listelemek istiyorum.Bunu herhangi bir server icinden mi yapmam lazim yoksa network elemanlari ilemi yapmak dogru olur ?

Merhaba,

istediğiniz bilgiler dhcp eğer windows sunucu üzerinde ise çok rahat ulaşaiblirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2017 01:08

(@muhammedbektas)
Gönderiler: 6
Active Member

advanced ip scanner programı ile taratıp bulabilirsiniz

Gönderildi : 26/10/2017 15:03

(@CagriDuran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

3RD part programlar ne kadar güvenilir sizlerce ? 3rd part programlarin forumlarinda bir cok yabanci forumda tartisilan konulardan biri bu.Ufak ölcekli sirketlerde belki sasma orani azalabilir ama buyuk olcekli bir cok networking elemani olan bir agda sikinti yaratacagini dusunuyorum.

Gönderildi : 26/10/2017 17:25

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Cemal Bey'in tavsiye  ettiği Nmap-Zenmap basit bir ip scanner değildir internetten  biraz  araştırma  yaparak her  istediğiniz  sonuçları alabilirsiniz.

3RD part programlar ne kadar güvenilir sizlerce ? 3rd part programlarin forumlarinda bir cok yabanci forumda tartisilan konulardan biri bu.Ufak ölcekli sirketlerde belki sasma orani azalabilir ama buyuk olcekli bir cok networking elemani olan bir agda sikinti yaratacagini dusunuyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 26/10/2017 18:50

Paylaş: