Forum

HP 1920-48G Vlan

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP 1920-48G Vlan

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
522 Görüntüleme
(@Muratelez)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba benim HP 1920 48 li switchim var ve benim buna baglanmam gerekiyor üzerinde default IP mesela 169.254.243.144 gibi bi IP var ben buna web arayüzünden bağlanmak istiyorum bunun için yardım edebilirmisiniz. Bundan bi kaç yıl önce yapmıştım ama hatırlamıyorum şu anda elle IP veriyorduk vs yaptımda olmadı yine ve bunun IP sini değiştirmiş isek nasıl resetleyebiliriz default ayarlarına dönmesi için ve sonrasında nasıl baglana bilirim web arayzünden.

Gönderildi : 15/10/2017 14:29

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Herhangi bir portundan bilgisayarınıza bağlayın. Switch boşken. Bilgisayarın ip adresi apipaya düşeçektir zaten.

Bu işlemden sonra kasadaki etiketten ip adresine erişim sağlayabilirsiniz.

Cihazı resetlemek için console ile bağlanıp resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Cihazın şifresini console üzerinden kırmakta mümkün, resetleme işlemi olmadan.

Gönderildi : 15/10/2017 14:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

1920 serisi standart olarak, dhcp mod'da yapılandırılmıştır.

ortamda dhcp server mevcut ise, 1920'yi bu network üzerine bağlayıp, ip alıp/almadığını kontrol edin, bazen 1-2 dk bulabiliyor.

ip almadığı takdirde, konsol üzerinden açılış ekranında ctrl+b ile keserek, fabrika ayarlarına döndürmeniz mümkün.

referans adres fikir verecektir.

https://community.hpe.com/t5/Web-and-Unmanaged/Help-needed-with-resetting-HP1920-48G-JG927A/td-p/6853127

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/10/2017 02:03

Paylaş: