Forum

Ag Hızımı Nasıl Art...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ag Hızımı Nasıl Artırabilirim ?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@hanefibulut)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamun Aleykum Arkadaşlar.

Firmamda HP Server ve Hp 2920-24G yönetilebilir Switch kullanmaktayım. Ag dosya transfer hızımı nasış artırabilirim. Nasıl bir yol tavsiye edersiniz ?

Gönderildi : 27/09/2017 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Portların hızı bellidir, bunu üzerine zaten çıkamazsınız.

Örneğin gigabit postunuz var ise 8 e bölüm megabyte cinsinden maksimum saniyede 120MB kopyalayabilirsiniz. Ancak siz bu hızları göremiyorsanız tabiki network üzerinde bir sorun olabilir. Ancak network işi uzmanlık gerektirir, yani sorun incelemek için öncelikle SW üzerindeki ayarların kontrol edilmesi gerekli, fiziksel sorunlar olabilir özellikle kablolama ile ilgili.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2017 22:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

İstisnalar şöyle olabilir, örneğin 1gigabit iki portu Team yapar aynı şekilde fiziksel sunucu da da team ile sonlandırırsanız örnek yedekleme postu ise bu yada interface i bu durumda 2gigabit yani 200mb üstü kopyalamalar görebilirsiniz ( tabi disklerinizde o kadar hızlı ise)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2017 22:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selamun Aleykum Arkadaşlar.

Firmamda HP Server ve Hp 2920-24G yönetilebilir Switch kullanmaktayım. Ag dosya transfer hızımı nasış artırabilirim. Nasıl bir yol tavsiye edersiniz ?

Merhaba, şu an yaptığınız dosya transfer hızı nekadar ?

Gönderildi : 28/09/2017 18:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocalarıma ek olarak kaynak ve hedef arasındaki donanım önemli. 

-Örnek ağ çok iyi olabilir ancak kullanıcı wifi ile bağlı olabilir.

-Örneğin diskler eski tip olabilir. 

-Kullanıcı ağ hızı gbit olmayabilir.

Bu gibi durumlarda switch yapınız gbit olsa bile siz zaten ideal seviyede dosya kopyalama hızına ulaşamazsınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/09/2017 23:06

(@HikmetAkbas)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Kullanılan kablo kalitesi, modeli ve mesafeleride önemlidir. Birde arada ekler var mı? pasif yapının standartlara uygun olması lazım teorik hızları yakalayabilmeniz için.

Gönderildi : 06/10/2017 01:01

Paylaş: