Forum

Cyberoam SSL VPN So...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam SSL VPN Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
682 Görüntüleme
(@hasanalikaya)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce 8-9 kere kurduğum Cyberoam da 2 yaşadığım sıkıntımı anlatacağım.

1. Bugüne kadar hep cr15ing kuruyordum. bu sefer cr25ing aldım ve başladım kurmaya... kullanıcılar, web ve application filtreler derken yaklaşık 2 saatimi aldı. tam admin şifresini değiştirip dışarıdan erişim portlarını farklılaştırayım derken cihaz bi anda factory reset attı. komterayı arayıp sorduğumda ise 1000 de 1 denk geliyoruz. firmware güncelleyin tekrar yaparsa cihaz değişime gider dendi...
  2. daha öncede 3 -4 kere SSL vpn yaptığım cyberoam familyasında bu sefer ne kadar uğraşırsam uğraşayım yapamadım maalesef. eski yaptığım cihazları açıp aynısını yaptım.. ssl vpn hakkındaki birçok dökümana göz gezdirdim. denedim denedm. olmadı... Sorunun tanımı : Uzak kullanıcı VPN login oluyor. ip alıyor (test için full tunnel denedim sorun yok.) ancak RDP yapamıyor. 2. testim ise L2TP vpn di onda böyle bir sorun yaşamıyorum.

1. sorun çözüldü firmware güncelledim her adımda backup aldım şuan için bir sorun bulunmuyor.
  2. sorun için bir çözümüm yok. komteradan bir arkadaş bağlandı baktı ancak cumartesi günü mesainin son dakikaları olduğu için haklı olarak mail atın inceleyelim dendi. eğer sizden daha önce bu sorun ile karşılaşan olduysa yardımını beklerim

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2017 01:43

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

Cyberoam ilk kurulumda wizard kullanmazsanız vpn -lan, vpn-wan gibi firewall kurallarını otomatik oluşturmuyor. Vpn den lan tarafına erişim kuralı any olarak tanımlı mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2017 16:30

(@hasanalikaya)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Wizard ta general policy olarak kurulum yapınca any kuralını atıyor. ancak sorun başkaymış;

FQDN ekleyerek tüm sorunları görmezden gelip any çıkmasını sağladım. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/08/2017 13:07

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

Sorunun çözülmüş olması iyi haber , kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2017 19:10

Paylaş: