Forum

Aynı mac adresinden...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı mac adresinden defalarca görme

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
848 Görüntüleme
(@mertkara)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

İp scanner  ile taradığımda aynı mac adresinden ( aynı üretici) çok sayıda görüyorum. Ping ile baktığımda da ayni mac adresini alıyorum. Bir kaç cihaza  gidip üzerinden baktığımda kendine ait doğru  mac adresini görüyorum. Ağda kitlenmeler yaşanabiliyor.  Sorun nerdedir.

Gönderildi : 02/06/2017 14:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

Sizin cihazınızda arp veya ortamınızda broadcast sorunu mevcut olabilir forumdan bunlarla ilgili konulara bakınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2017 15:04

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 734
Prominent Member

DHCP sunucunuzu kontrol ettiniz mi? DHCP sunucusunu resetlemeyi deneyiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 02/06/2017 15:09

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Hocam ortamdaki switchleri kontrol etmenizde fayda var mümkünse switchleri kapatıp açabilirseniz iyi olur

Gönderildi : 02/06/2017 18:13

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İp scanner  ile taradığımda aynı mac adresinden ( aynı üretici) çok sayıda görüyorum. Ping ile baktığımda da ayni mac adresini alıyorum. Bir kaç cihaza  gidip üzerinden baktığımda kendine ait doğru  mac adresini görüyorum. Ağda kitlenmeler yaşanabiliyor.  Sorun nerdedir.

Cidden ilginç bir durum, bilgisayara gidip Windows ise  ipconfig /all Linuxyada MacOs ise ifconfig çıktısında da switch üzerinde görülen MAC adrsinimi görüyorsunuz yoksa olması gereken MAC adresinimi görüyorsunuz ?

Bu arada sormak istedim. Bu bahsi geçen cihazlar farklı VLAN larda yada farklı IP bloklarında olabilirler mi ? Bu durumda hep aynı MAC adreslerini görmeniz nomal olur bunu nedeni layer3 seviysinde routing olduğu gibi Layer2 seviysinde de vardır ve broadcast domain değiştiği anda yeni ağa geçilirken geçişi sağlayan ihazın ethernet portunun MAC adresini alırsınız.

Gönderildi : 02/06/2017 18:14

(@mertkara)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi "şube anten wifi mac adresi" görünüyordu.(anten değişimi yapıldı, şuan farklı mac adresleri alıyorum)

mesai bitiminde  pcler kapanmaya başladığında antenler (network)kitleniyor. Bu neden olabilir.

Gönderildi : 06/06/2017 21:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

dediğiniz gibi "şube anten wifi mac adresi" görünüyordu.(anten değişimi yapıldı, şuan farklı mac adresleri alıyorum)

mesai bitiminde  pcler kapanmaya başladığında antenler (network)kitleniyor. Bu neden olabilir.

Kep Alive gibi bir fonksiyonları varmı kontrol edin varsa aktif dip birbirlerine sürekli ping attırın.

Gönderildi : 07/06/2017 12:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ortamda ip / Analog kamera mevcut mu ?

Gönderildi : 16/06/2017 12:46

(@mertkara)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Doğrudur .analog kamera mevcut

Ortamda ip / Analog kamera mevcut mu ?

Gönderildi : 18/06/2017 01:57