Forum

Server 2008'e VPN i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008'e VPN ile dışarıdan bağlanma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@EMREDEMiROK)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimde 1 tane Windows Server 2008  kurulu server var. Ben bunun yerini değiştirdim. Firewallda falan bağlantılarını eskisi gibi yaptım fakat serverın arkasındaki bağlantıları kontrol etmek aklıma gelmedi. Network kablosu hangi portta takılıydı bilmiyorum. Gelelim soruna ben bu servara dışarıdak i bilgisayarımdan vpn ile bağlantı kurabiliyordum ping atıyordum. Serverdenda aynı şekilde pingliyordum. Taşındıktan sonra aradaki bağlantı gitti. VPN yaptığım modemin ıp sini veiroyrum yine pinglemiyor. Network kablosunu yanlış bir  porta taktığım içinmidir acaba diğer portlardada internet almıyordu. Ne deneediysem olmadı yardımcı olurmsunuz.

Gönderildi : 16/03/2017 18:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

VPN için RRAS kullanıyorsunuz herhalde, RRAS ekranında ki interfaceleri paylaşır mısınız, birde sunucu interface leri ve ip bilgisi nedir oradan da bulabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/03/2017 14:59

(@EMREDEMiROK)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Modem aracılığı ile vpn yapıyorum. VPN'inde karşıdaki bilgisayardaki günlük verileri çekmek için kullanıyorum.

Gönderildi : 17/03/2017 17:13

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Durumu biraz karışık anlatıyorsunuz. Ethernet controllerlar da ip adresi girilmiş vaziyette değilse VPN'i karşılayan cihaza bakın şayet o modem ise NAT yapılan IP alacaksınız oradan ve ethernet kartınıza gireceksiniz. Bu şekilde bu bilgiler üzere olmalı. Yahut mevcut IP bilginiz ile modem de ki kuralları güncelleyeceksiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/03/2017 23:14

Paylaş: