Forum

Static Route İlk De...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Static Route İlk Deneyim ve Başarısızlık 🙂

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Üstatlar,

Watchguard XTM400 cihazımız var. Metro Ethernet Bağlantı ve TTVPN mevcut. Buraya kadar hiçbir sıkıntımız yok. Ancak telekomdan yeni IP istedik ekstra olarak. Bir tane sanal sunucu üzerinde testler yapmaya çalışıyorum kendimi geliştirmek adına. Ancak yeni gelen IP ler static route IP ve nasıl tanımlayacağımı çözemedim. 

Örnek olarak düşüncem şu,

İnternet çıkış IP si: 10.10.10.1

Static Route IP si: 10.5.10.1

Static route ip sini SSH a yada MSTSC ye yazdığım zaman portları açtığımda ulaşamazmıyım. Yada ulaşırsam nasıl olur. Yoksa yanlış fikirler ve düşünceler içerisindemiyim. 🙂

Kafam çok karıştı, yardımlarınızı bekliyorum. 

Saygılarımla,

Serhat ONYIL

Gönderildi : 28/12/2016 12:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Üstatlar,

Watchguard XTM400 cihazımız var. Metro Ethernet Bağlantı ve TTVPN mevcut. Buraya kadar hiçbir sıkıntımız yok. Ancak telekomdan yeni IP istedik ekstra olarak. Bir tane sanal sunucu üzerinde testler yapmaya çalışıyorum kendimi geliştirmek adına. Ancak yeni gelen IP ler static route IP ve nasıl tanımlayacağımı çözemedim. 

Örnek olarak düşüncem şu,

İnternet çıkış IP si: 10.10.10.1

Static Route IP si: 10.5.10.1

Static route ip sini SSH a yada MSTSC ye yazdığım zaman portları açtığımda ulaşamazmıyım. Yada ulaşırsam nasıl olur. Yoksa yanlış fikirler ve düşünceler içerisindemiyim. 🙂

Kafam çok karıştı, yardımlarınızı bekliyorum. 

Saygılarımla,

Serhat ONYIL

Nasıl kullanacağınız size verilen IP adresinin nereye route edildiği ile doğru orantılıdır. Eğer Routerin WAN bacağına route edildi ise yerel bir subnet oluşturup DMZ olarak kullanabilirsiniz yada paketler zaten WAN portuna geldiği için NAT layarak kullanabilirsiniz Route ssizin GW cihazının önündeki Switch cihazına yapılmışsa sadece NAT olarak kullanabilirsiniz. NAT olarak kullanmak için WAN portu için WAN IP Allias yada Second Subnet olarak geçen kısımlar vardır bu kısma yazmanız gerekiyor...

Gönderildi : 28/12/2016 13:25

Paylaş: