Forum

Kablosuz Guvenlik T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablosuz Guvenlik Tavsiye

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba domain ortamında wired olarak 50 user baglı.

Bu ortama 20 kullanıcı kadar kablosuz kullanıcıları baglayacagım.

ortama ap ler entegre edecegım

wıred kullanıcıları 802.1x olarak yapılandırmak ıstemıyorum,ortamda sanal sunucular var

Dusundugum su sekılde.

Ertafa ubiquiti ap ler koyacagım hepsını tek bir swtichte toplayacagım ve bu portlardan bırı junıperda sonlandırıp kabloludan farklı network altında toplayıp junıper uzerınde routıng ıle nw lerı haberleştırecegım.

Extra olarak bır sanal sunucu açarak kablosuzlar için radıus sunucu yapayım mı,yoksa ubıquıtler içinde mac fıltreleme,veya wıfı şifreleme yeterlımıdır.

Gönderildi : 13/12/2016 13:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar merhaba domain ortamında wired olarak 50 user baglı.

Bu ortama 20 kullanıcı kadar kablosuz kullanıcıları baglayacagım.

ortama ap ler entegre edecegım

wıred kullanıcıları 802.1x olarak yapılandırmak ıstemıyorum,ortamda sanal sunucular var

Dusundugum su sekılde.

Ertafa ubiquiti ap ler koyacagım hepsını tek bir swtichte toplayacagım ve bu portlardan bırı junıperda sonlandırıp kabloludan farklı network altında toplayıp junıper uzerınde routıng ıle nw lerı haberleştırecegım.

Extra olarak bır sanal sunucu açarak kablosuzlar için radıus sunucu yapayım mı,yoksa ubıquıtler içinde mac fıltreleme,veya wıfı şifreleme yeterlımıdır.

Merhaba,

Şöyle birmakale yazmıştım belki işinizi görür.

http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2016/12/04/kablolu-veya-kablosuz-aglarda-802-1x-ile-merkezi-guvenligin-saglanmasi.aspx

Gönderildi : 13/12/2016 21:32

Paylaş: