Forum

Aruba Access Point ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aruba Access Point Mpls problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@aytackomur)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese hayırlı haftalar ufak bir sorun yaşıyorum bununla ilgili olarak siz değerli insanlardan da bilgi almak istedim ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Müşterimde Cisco access point ve controller mevcuttu bunların yerine Arubca Access Point AP205(20 Adet) ve bir adet Controller(7030) kurulumunu tamamladık. Müşterimin iki lokasyonu mevcut (18 Adet Merkez Access Point) ve (2 Adet Şube Access Point) olmak üzere dağıtımları yapıldı ve 3 adet SSID yayını yapmakta. Süperonline MPLS hattı var her iki taraf birbirine erişiyor bu noktada sıkıntı yok şube(2 adet) de yayın yapan access pointler 15 dakika da bir SSID yayını kapatıyor ve 2 dakika sonra yayın geri geliyor ve kullanıcı tekrardan ip alıp bağlanabiliyor bu sürekli tekrar etmekte ve bir türlü çözüme ulaştıramadım. 

Cevap yazanlara ve yardımcı olacaklara şimiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/10/2016 15:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkese hayırlı haftalar ufak bir sorun yaşıyorum bununla ilgili olarak siz değerli insanlardan da bilgi almak istedim ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Müşterimde Cisco access point ve controller mevcuttu bunların yerine Arubca Access Point AP205(20 Adet) ve bir adet Controller(7030) kurulumunu tamamladık. Müşterimin iki lokasyonu mevcut (18 Adet Merkez Access Point) ve (2 Adet Şube Access Point) olmak üzere dağıtımları yapıldı ve 3 adet SSID yayını yapmakta. Süperonline MPLS hattı var her iki taraf birbirine erişiyor bu noktada sıkıntı yok şube(2 adet) de yayın yapan access pointler 15 dakika da bir SSID yayını kapatıyor ve 2 dakika sonra yayın geri geliyor ve kullanıcı tekrardan ip alıp bağlanabiliyor bu sürekli tekrar etmekte ve bir türlü çözüme ulaştıramadım. 

Cevap yazanlara ve yardımcı olacaklara şimiden teşekkür ederim.

Sorun kontrolcü ile AP lerin iletişiminde gibi. MPLS stabilitesini kontrol ettikten sonra Aruba ile konuşabilirsiniz. Ayrıca eğer broadcast bazlı bir yapı varsa MPLS den geçmiyecektir cihazların eklemesini nasıl yaptınız IP bazında mı ?

Gönderildi : 31/10/2016 20:49

(@aytackomur)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

evet cihazlerın eklenmesi IP bazlı oldu MPLS hattını kontrol ettiriyim hemen teşekkür ederim şimdiden.

Gönderildi : 01/11/2016 12:24

Paylaş: