Forum

Switch Önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Switch Önerisi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@umutbakirtas)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 70 kullanıcılı bir altyapımız var. 3 tane dağıtım noktamız olacak. Bunlardan birincisinde 20 kullanıcı, ikincisinde 10 kullanıcı, üçüncüsünde 40 kullanıcı olacak. Bahsettiğim dağıtım noktaları arasındaki iletişim cat6 mı olmalı yoksa fiberoptik mi? Her iki altyapıya göre switch tavsiyeleriniz nelerdir? Ağımızda yüksek oranda veri dolaştığını tahmin ediyorum, çünkü youtube vs... engellemelerini yönetim istemiyor. 3 farklı sunucuda çalışan uygulamalarımız var. Ayrıca ip güvenlik kameraları da aynı ağda bulunmaktadır.

Gönderildi : 12/10/2016 11:59

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1625
Noble Member

HP 1910-24G yada 48G. Gigabit Management switch'lerdir. Biri 24 diğeri 48 Portludur.

Mesafeler 100metreden kısa ise Cat6 kablo kullanabilirsiniz. Uzun mesafeler için fiber düşünebilirsiniz. Önerdiğim bu ürünlere SFP modul takılabiliyor.

Gönderildi : 12/10/2016 15:53

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba 

Resul hocam gerekli tavsiyeyi yapmış. 

Bence kesinlikle fiber kullanın özellikle gelişen teknolojiyle güvenlik kısmıda iletişimde network yapısına yük bindiriyor fiber kabloda karar kılarsanız mutlaka kameraları izlemek içinde fazladan 2'şer uç fiber attırın nacizane tavsiyem pişman olmazsınız 🙂

Gönderildi : 12/10/2016 17:25

Paylaş: