Forum

İki Modemi Birbirin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki Modemi Birbirine Bağlama

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,995 Görüntüleme
(@MuradDurmaz)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, 

şu an kullandığım zyxel modemim var ve elimde fazladan olan airties bir modem daha var ben bu iki modemi kablosuz bir şekilde birbiriyle bağlayıp alan ağımı genişletmek hemde başka bir odadaki masaüst pc ye kablolu olarak bağlamak istiyorum. Bunu yapabilmek mümkün müdür? Ve yapılabiliyorsa hangi yolu izlemem gerekir? 

Daha önce açılmış konu olabilir belki, inceledim bir kaç tane fakat çözüme ulaşamadım. 

Cevaplar için teşekkürler.. 

Gönderildi : 10/10/2016 17:39

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

Wifi Mesh yapabilirsin eger cihazinin Wifi client ozerlligi var ise kablosuzu kabloluya da cevirebilirsiniz.

Zyxel Wap3205 bu konuda istediginiz ozellikler mevcut.

UR Universal Repeater

AP Access Point

CL Client Mode

Gibi.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/10/2016 19:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar, 

şu an kullandığım zyxel modemim var ve elimde fazladan olan airties bir modem daha var ben bu iki modemi kablosuz bir şekilde birbiriyle bağlayıp alan ağımı genişletmek hemde başka bir odadaki masaüst pc ye kablolu olarak bağlamak istiyorum. Bunu yapabilmek mümkün müdür? Ve yapılabiliyorsa hangi yolu izlemem gerekir? 

Daha önce açılmış konu olabilir belki, inceledim bir kaç tane fakat çözüme ulaşamadım. 

Cevaplar için teşekkürler.. 

Merhaba, iki modem arasında kurabileceğiniz yapı WDS olacaktır fakat WDS yapısı markadan markaya değişiklik gösterebiliyor bu nedenle farklı markalar arasındaçalıştırmayı başarsanız dahipek stabil çalışmayabiliyor. Bir AP cihazı almak daha iyi bir çözüm olabilir.

Gönderildi : 10/10/2016 21:36

Paylaş: