Forum

zyxell access point...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zyxell access point kurulumu yapamıyorum! kızım başımın etini yedi 🙁

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
681 Görüntüleme
(@SELAMiTEMiZ)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

sevgili arkadaşlar maddi durum iyi olmadığı için  tasarruf edeyım dıye babamların evındekı wıfı modemden kendı oturdugum  eve (mesafe 20mt kuşbakışı ve evlerımız bırbırını goruyor wıfı 2 kademe dusuk baglanıyor) evimin balkonuna  access poınt kurup sınyalı daha guclu sekılde vermek ıstedım:(

bu iş için

1 adet zyxell g560 acces poınt modem ve
1 adet dlink dL 524 wrilles g router aldım.

babamlardakı wıfı modem ıse huawai hhg-532g marka

amacım zyxel ap ile babamlardaki wifiye kablosuz baglanıp aldığım ınterneti ethernet kablosuyla dlink wifi modeme girip kendi evimde bir wifi alan oluşturmaktı ama kabus oldu:(

zyxell ap ye kurulum için 192.168.1.2 den gırıyorum menude turkce yok menu ıngılızce az çok anlıyorum ama babamlardakı modemı bu modeme nasıl tanıtacagım çözemedim gerçi diğer yapılandırma ayarlarımda dogrumu onlardanda pek emın degılım cunku bırkac vıdeo ızledım kafam daha karıstı.

işin genel olarak nasıl yapıldığını yazarsanız çok memnun olurum

şimdiden yardımlarınız için teşekkr ediyorum.

Gönderildi : 07/10/2016 03:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Burada kablo kullanma imkanınız var mı?

Repeater olarak bağlamak pek mantıklı değil bana göre. Neticede siz diğer binadan gelen hız neyse bunu kendi access pointiniz üzerinden kendi dairenize yaymak istiyorsunuz. Bu durumda ev içindeki bağlantınız full olmasına karşın aradaki bağlantı düşük olduğundan asıl merkeze olan hızınız ili access point arasındaki hız kadar oluyor.

Bu nedenle size önerim mümkünse kablo değil ise etki alanı iyi olan bir access point. Bu konuda Drytek markaları iyi gibi. Yaklaşın 2000M2 alanda iki drytek ile işimi çözüyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/10/2016 00:36

(@SELAMiTEMiZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza abi ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Aslında evimin balkonundan telefon ile full kademe baglanıyoum çünkü babamlardakı modemı benım evin balkonunu goren penceye monte ettım.

Yaz aylarında sorun olmuyordu balkondan gayet ıyı bglanıyordum ama sımdı havalar soguyunca balkoda olmuyor:( birde elleriniden öper 6 yaşında bir kızım var baba internet diye bşımın etini yedi:)

Bende zaten balkondan iyi baglanıyorum dıye bu scenege uygun ap ve wifi routeri  2.el uygun buldum.

Beni zorlayan konu babamlardaki wifi modemin arayuzune gırıyorum orda ıp ve mac adres ekle kısmı var oraya  192.168.1.15 diye ip ve zyxell ap modemın dıbnde mac adresi yazıyor onu yazdım ayrıca wıfı kanal ise 3 yazıyor bu yzden zyxell ap dede kanalı 3 yapıyorum.

Daha iyi açıklamak için setup resmlerini ekleyecgim.

Gönderildi : 08/10/2016 01:48

(@SELAMiTEMiZ)
Active Member
Konu başlatıcı

zyxell ap modemın setupu resımdekı gıbı

[URL= http://img507.yukle.tc/thumbs/821520161006_161110_resized.jp g" target="_blank">http://img507.yukle.tc/thumbs/821520161006_161110_resized.jp g"/> [/IMG][/URL]

babamlrdki huawei wfi mominsetupu ise alttaki resime mevcut

[URL= http://img507.yukle.tc/thumbs/681020161007_225047_resized.jp g" target="_blank">http://img507.yukle.tc/thumbs/681020161007_225047_resized.jp g"/> [/IMG][/URL]

Gönderildi : 08/10/2016 02:15

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sevgili arkadaşlar maddi durum iyi olmadığı için  tasarruf edeyım dıye babamların evındekı wıfı modemden kendı oturdugum  eve (mesafe 20mt kuşbakışı ve evlerımız bırbırını goruyor wıfı 2 kademe dusuk baglanıyor) evimin balkonuna  access poınt kurup sınyalı daha guclu sekılde vermek ıstedım:(

bu iş için

1 adet zyxell g560 acces poınt modem ve
1 adet dlink dL 524 wrilles g router aldım.

babamlardakı wıfı modem ıse huawai hhg-532g marka

amacım zyxel ap ile babamlardaki wifiye kablosuz baglanıp aldığım ınterneti ethernet kablosuyla dlink wifi modeme girip kendi evimde bir wifi alan oluşturmaktı ama kabus oldu:(

zyxell ap ye kurulum için 192.168.1.2 den gırıyorum menude turkce yok menu ıngılızce az çok anlıyorum ama babamlardakı modemı bu modeme nasıl tanıtacagım çözemedim gerçi diğer yapılandırma ayarlarımda dogrumu onlardanda pek emın degılım cunku bırkac vıdeo ızledım kafam daha karıstı.

işin genel olarak nasıl yapıldığını yazarsanız çok memnun olurum

şimdiden yardımlarınız için teşekkr ediyorum.

Merhaba ZyXel cihazının Access Point + Bridge Mode modu var bunu kullanarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz fakat dlink cihazı iade edip ailenizin diğer evine bu cihaztan britane daha almalısınız, bu şekilde iki cihaz WDS ile bağlayıp oldukları yerde AP gibide yayın yapmalarını sağlayabilirsiniz. Doğru çalışıp çalışmadığı konusunda bir fikrim yok garanti birşey arıyorum diyorsanız ikisinide iade edip DrayTek AP810 alın universal rpeater modunu kullanın ve karşıdaki Wifi yayını evinizde tekrar ettirin.

Gönderildi : 10/10/2016 11:48

Paylaş: