Forum

Hız düşüy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hız düşüyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ana swtiche bağlı (uzaklık yaklaışık 5 metre) bilgisayardan hız testi yaptığımda 47 mbit ölçüyorum fakat yaklaşık 60-70 metre uzaklıktaki bilgisayardan ölçtüğümde (arada 8 port switch var) yaklaşık 32 mbit ölçüyorum. Bu durum normal mi? Normal değilse nasıl düzeltilir?

Gönderildi : 09/06/2016 21:02

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

kablolama hakkinda bilgi verirmisiniz, kablo tipi nedir cat5 , 6 vb. ? kablonun gectigi yerde elektrik akimi ve benzeri bir kablolama var mi, switch marka model nedir ?

Gönderildi : 09/06/2016 21:33

(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

kablolama hakkinda bilgi verirmisiniz, kablo tipi nedir cat5 , 6 vb. ? kablonun gectigi yerde elektrik akimi ve benzeri bir kablolama var mi, switch marka model nedir ?

Kablolar cat6, kabloların geçtiği yerde elektrik akımı var. Ana swtich netgear 48 port ama modelini tam bilmiyorum aradki modem HP V1410-8G

Gönderildi : 09/06/2016 21:53

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

hız testinden kastınız public bandgenişliği ise, bu mesafede sorun yaşamamanız gerekir.

elektrik akımı sorun oluşturabilir, ancak öncesinde network tarafında bazı noktaları yeterli test etmeniz gerekir.

uç nokta testlerini yaparken, toplam bandgenişliği kullanımını gateway üzerinde kontrol ediyor musunuz ?

tekrar eden testlerde, hep aynı sonucu mu aldınız ?

plansız bir kullanım olup, testinizin doğru sonuç vermesini engelleyebilir.

toplam bandgenişliği kapasiteniz nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/06/2016 02:41

Paylaş: