Forum

Fortigate - Hp lacp

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate - Hp lacp

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
695 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , fortigate fw kullanıyorum , sunucularım dmz de

dmz için hp sw kullanıyorum , fortigate ile hp arasında aktif aktif lacp yapmak istiyorum

fw tarafında sorun yok ama hp tarafında lacp yatıktan sonra sw üzerinde vlan yok tüm portlar default vlanda , default vlanı bu lacp yapılandırmasına tag lamalımıyım ?

Gönderildi : 04/06/2016 13:15

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

merhaba,

firewall tarafında system --> interface altında create new ile yeni bir 802.3ad Aggregate seçerek iki portu buna  üye yapmanız gerekiyor. Switch tarafında da bu portları benzeri şekilde lacp config yapmanız gerekiyor. HP tarafında birden fazla seri var ve bunlarda farklı OS'ler çalışıyor, hangi seri sw ile çalıştığınızı paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

sw tarafında ilgili portları trunk olarak taşıyarak dmz vlan'ı fw tarafında açmanız gerekiyor ayıcra.

kolay gelsin.

yB

Gönderildi : 06/06/2016 01:35

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Yilmaz bey'e ek olarak ,forti tarafında yanlış hatırlamıyorsam, 1000D üstü bir modele sahipsiniz.

lacp ile amaç yedeklilik ise, forti tarafında aktif-pasif, 2 ürün bulunduğu takdirde, buna gerek kalmıyor, forti size bunu sağlar.

amaç performans ise, yapıyı paylaşmanız daha doğru olur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2016 03:09

(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam band genişiliği arttırmak istiyorum aktif aktif yapacağım

Gönderildi : 06/06/2016 13:25

Paylaş: