Forum

Firewall wifii soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall wifii sorunu hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tüm üstalara merhaba, 

sistemimizde zyxel usg 300 firewall mevcut. bu firewall'a iki adet bridge modda internet (g2 ve g3 bacakları) trunk yapısıyla bağlı. cihazın g6 bacağına bir adet wifii modem (AP) taktım. wifi sorunsuz çalışıyor fakat yapmak istediğim bu AP'nin sadece g3 bacağındaki internetten çıkış yapması. bununla ilgili nasıl bir ayar yapmam gerektiğini bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 11/05/2016 13:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

mevcut ap'nin local'den farklı bir ip grubunda bulunduğunu varsayarak,

firewall tarafında policy route ile çözüm üretebilirsiniz.

aşağıdaki link içeriğinde farklı noktalardan bahsedilmiş olsada, fikir verecektir.

http://kb.zyxel.com/KB/searchArticle!gwsViewDetail.action?articleOid=012067&lang=EN

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2016 13:47

(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

turan bey, dönüşünüz için teşekkür ederim fakat sizin belirttiğiniz ve daha birçok senaryoyu inceledim. hiçbiri işimi görmedi. g6 bacağındaki wifi ye bağlanan cihazların internete g3 bacağından çıkmasını ne yaptıysam başaramadım. ya elimdeki cihaz bunu başaramıyor yada ben 🙂 kısaca hala çözüm aramaktayım. 

Gönderildi : 11/05/2016 14:07

(@BirkanURLU)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Tüm üstalara merhaba, 

sistemimizde zyxel usg 300 firewall mevcut. bu firewall'a iki adet bridge modda internet (g2 ve g3 bacakları) trunk yapısıyla bağlı. cihazın g6 bacağına bir adet wifii modem (AP) taktım. wifi sorunsuz çalışıyor fakat yapmak istediğim bu AP'nin sadece g3 bacağındaki internetten çıkış yapması. bununla ilgili nasıl bir ayar yapmam gerektiğini bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum. 

Merhaba,

Turan bey zaten buna uygun bir link vermiş. ZyXel hiç kullanmadım ama normal şartlarda bu işlem için Static Route yazmak gerekir. Farklı ürünlerde bu işlemi bir kaç kez yaptım ve sonuç almıştım. Acaba siz Route kuralını doğru yazdığınıza emin misiniz.

Gönderildi : 11/05/2016 14:29

(@burakyolcu)
Gönderiler: 70
Estimable Member

orkun hocam mesaj atabilir misiniz bir kaç sorum var

Gönderildi : 18/05/2016 18:51

Paylaş: