Forum

Yerel Ağ Bağlantı P...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel Ağ Bağlantı Problemi

Utku Çöl
(@utkucol)
Üye

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 40 pc bulunan bir ağda genel olarak bir problem yok gibi görünüyor.Fakat merkez binadan 500 mt re kadar uzaklıkta fiber kablo ile giden, 7 adet pc mevcut.Burada 3 gündür sabahları, yerel ağda çalışan erp programının bağlantısında sıkıntı oluyor.Çok yavaş çalışıyor programa bağlanamıyoruz.O anda merkezden network de bağlı bulunan yazıcının ve acces pointin arayüzünü erişmeye çalıştığımda açamıyorum yada çok yavaş açılıyor.Onların ipsine ping attığımda ise ortalama 1 ms ile ping atıyor,bazen de time out oluşuyor.40-45 dk sonrada hiç bir sıkıntı olmadan çalışmaya devam ediyoruz.Bugün sabah oradaki ana switchi değiştirdim sonra bir sorun kalmadı gibi.Ama dünkü gibi kendiliğinden de bağlantı gelmiş olabilir.Yine aynı sıkıntı ile karşılaşırsam ne yapmam lazım.Nerede sıkıntı olabilir.Yardımcı olabilirmisiniz.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/03/2016 12:46
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Her iki sw üzerinde bulunan uplink portlarında crc error varmı diye bakarak başlayabilirisiz. Eğer error var ise fiber ucu gbic yada sw problemi olabilir.

İyi çalışmalar.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2016 15:26
Utku Çöl
(@utkucol)
Üye

Fiber de sıkıntı yok onun testini yaptım.Switcler yönetilebilir switch değil Eser bey.Aklıma takılan neden sabları oluyor?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/03/2016 17:39
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

çalışan uygulamalardan dolayı uplinkler sature oluyor olabilir mi ?

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/03/2016 17:31
Paylaş: