Forum

Eski Modemi Wireles...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eski Modemi Wireless Access Point Yapma Hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,003 Görüntüleme
(@ArdaOncu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Halihazırda kullanmış olduğum bir adet Zyxel P-660HNU-F1 marka modemim bulunmakta. İnternete bu modem üzerinden bağlanmaktayım. Ancak sinyal konusunda bazı sıkıntılarım var. Ev iki katlı olduğundan mümkün olduğunca orta noktaya koymaya çalıştım modemi. Şu an bazı odalar dışında interneti kullanabiliyorum.

İnternette eski modemlerin kablosuz access point olarak kullanıldığını okudum. Zyxel modemden önce kullanmakta olduğum AirTies 5341 modemi buldum ve bunu denedim. İnternette bulunan video, kaynak ve anlatımlardan zerre bir şey anlamadım. Gece boyu uğraştım ama bir sonuç alamadım. İnternette anlatılan videoların çoğunun ara yüzü benim modemlerimle aynı değil.

Sizlerden ricam, bu konu hakkında bana yardımcı olmanız.

Ana Modem: Zyxel P-660HNU-F1

Access Point Olacak Modem: AirTies 5341

Gönderildi : 07/03/2016 17:54

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

1- airties ın ip sini zyxel modem ile aynı blokta verin

2- airties dhcp kapatın

3- airtiesi ın herhangi bir portundan zyxel in herhangi bir portuna data kablosuyla bağlantı yapın.

Gönderildi : 07/03/2016 17:58

(@ArdaOncu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

2- airties dhcp kapatın

3- airtiesi ın herhangi bir portundan zyxel in herhangi bir portuna data kablosuyla bağlantı yapın.

Hocam teşekkür ederim.

Bilgiler faydalı fakat benim istediğim şey kablolu değilde, wireless olması. Bu mümkün değilse mecbur kablolu yapacağım ama oluru varsa 30 metre kablo çekmek istemiyorum boş yere.

Gönderildi : 07/03/2016 20:08

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Kablosuz olması için cihazların repeater özelliği olması gerekiyor.

Gönderildi : 07/03/2016 20:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

2- airties dhcp kapatın

Hocam teşekkür ederim.

Bilgiler faydalı fakat benim istediğim şey kablolu değilde, wireless olması. Bu mümkün değilse mecbur kablolu yapacağım ama oluru varsa 30 metre kablo çekmek istemiyorum boş yere.

2 airties modem arasında yapılabiliyor fakat farklı marka cihazlar arasında destekliyormu test etmek gerek

Gönderildi : 08/03/2016 11:29

Paylaş: