Forum

Zyxel 660 hw-61 mod...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel 660 hw-61 model modemi bridge veya router olarak kullanmak için yardım?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
997 Görüntüleme
(@SULEYMANCORUHLU)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

işyerinde cisco router ile internet sağlanan bir ağda TP-link 854w modeme ana modemden internet kablosu bağlayarak AP gibi kullanıp wifi sinyali alabiliyorum.Ancak elimdeki zyxel 660 hw-61  modemin router veya bridge modunu kullanarak AP haline getiremedim. bunun için altta ss lerini verdiğim modem ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor?Anlaşılır bir dille anlatırsanız mutlu olurum.

teşekkürler....

Gönderildi : 19/02/2016 20:32

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Dhcp yi kapatın, mode kısmından bridge aldıktan sonra ethernet ve wifi portlarının vlan 1 de olduğuna emin olduktan sonra gelen cat kabloyu herhangi bir porta taktıktan sonra dağıtabilirsiniz. 

Gönderildi : 19/02/2016 22:07

(@SULEYMANCORUHLU)
Active Member
Konu başlatıcı

olmuyor. diğer modemde routing modda kullanabiliyorum ama bunda olmuyor.Alttaki ayarları yapıyorum. daha bir sürü ayar denedim olmadı

Gönderildi : 25/02/2016 13:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

AP olarak kullanmak icin bridge moda almanız gerekmiyor

network hattını LAN bacağına takın , dhcpyi kapatıp

kablosuz ayarlarını yapmanız yeterli

Gönderildi : 25/02/2016 15:27

(@SULEYMANCORUHLU)
Active Member
Konu başlatıcı

router modda da denedim yapamadım. sınırlı bağlantı oluyor.altta dhcp yi kapatıyorum ama  lan da kapalı görünürken wizard kısmında yine açık görünüyor anlamadım gitti. 3. ss de change lan config diyorum dhcp yi of yapıyorum , sonra tekrar girdiğin de yine on görünüyor.ss lerde atladığm bir ayar var mı acaba?

Gönderildi : 25/02/2016 20:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dhcpyi relay olarak tanımlayıp agdaki dhcp sunucunun ip adresini vermeyi deneyebilirisiniz

Gönderildi : 26/02/2016 13:01

Paylaş: