Forum

İki network arasınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki network arasında routing oluşturma.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
571 Görüntüleme
(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar elimde bir adsl birde başka yerden gelen bir network var. Her ikisinde de internet çıkışı var. Elimde airties modemim var ve bu modem adsl hatta ait. Networkun biri 10.xxx ip blogu diğeri 192.xxx blogu. Yapmaya çalıştığım ise şu:

Modemin 3326 portuna dışardan erişimin zaman beni local hat yani metrodan gelen haftaki bir ipte yönlendirmek istiyorum. Bunun icin

Modemi 2 vlan A ayırdım. Port 1 192.xxx li ip port 2 ise dhcp kapalı. Port 2 yi networke bağladım. Port birden port 2 ye routing yazdım. Başaramadım. 

Ben modem üzerinden uzaktan erişim yaptığımda beni içerdeki local networkte bulunan bir bilgisayarın 3326 portuna yönlendirmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim. Nerede hata ettim. 

Gönderildi : 15/01/2016 20:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

modemin desteği var mı?

modemler üzerinde Virtual Server, VIP, Routing, Port Mapping tarzı alanlar vardır. O alanlardan yönlendirmeleri yapabilirsin içerideki sunucuya.

sen iki router (adsl modem) arasında yapmak istersen de modemlerin route add tarzı bir yapıyı destekliyor olması lazım. yada vLAN yapısı desteği olması lazım.

Gönderildi : 16/01/2016 00:01

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Modemde statik routing var. Vlan oluşturulabiliyor. Ben yaptım ama bir hata yapıyorum sanırsam bir türlü olmadı. Sırayla neler yapmam gerekli. Ben şöyle yaptım.

1- Vlan oluşturdum ve bu alanda dhcp kapattım.

2- Oluşturduğum vlan'ı 3. porta verdim.

3- 1 port ise adsl internet çıkışı. 

4- Statik routing oluşturdum ve vlan2 ye yani benim oluşturduğum vlan'a yönlendirme istedim ama yemedi. Hata yaptım ama nerde. 

KISACA NE YAPMAM GEREKLİ YAZARSANIZ YAPARIM.

Gönderildi : 16/01/2016 04:54

Paylaş: